Як визнати житло старим

Як визнати житло старим

Житло можна зарахувати до старого, якщо знос його конструкцій становить: • більше 70% для кам’яних, цегельних і повнозбірних будівель; • більше 65% для дерев’яних будинків, мансард і будівель, зведених з інших матеріалів. Важливим моментом у розгляді проблеми старого житла є віднесення його до аварійного і непридатному для проживання. Згідно з Постановою Уряду № 47 визнання житла старим і виведення його з житлового фону супроводжується рядом етапів.

Вам знадобиться

заяву, завірені копії свідоцтва про реєстрацію права на житло, план приміщення, технічний паспорт

Інструкція

  1. Власник житла або наймач подає заяву до управи про поточний стан об’єкта. Це є підставою для збору міжвідомчої міської комісії. Також необхідно подати завірені у нотаріуса копії свідоцтва про реєстрацію права на житло або копії інших правовстановлюючих документів, план приміщення, технічний паспорт. Заявником може бути не тільки власник, але і уповноважений орган на проведення державного контролю та нагляду.
  2. Експерти комісії проводять оцінку фактичного стану житла, спираючись на вимоги, зазначені в Постанові Уряду № 47. Для визначення ступеня фізичного зносу розроблені відповідні методики. Експертиза обов’язково повинна враховувати не тільки знос конструкцій будівлі, а й рівень шуму, вібрацій, вологість, освітленість приміщень, електромагнітний фон, місце розташування об’єкта. Оціночні роботи закінчуються складанням Акта обстеження (3 примірники) та укладення (3 примірники) про визнання приміщення придатним для житла чи ні.
  3. За результатами укладення органами влади приймається рішення про подальшу «долю» житла: знос або реконструкція. Один примірник висновку та розпорядження направляють заявникові.
  4. Якщо заявник не згоден з рішенням, він може оскаржити його через суд. Перед подачею позову потрібно отримати висновок незалежної технічної експертизи, яку проводять або судово-будівельна експертна комісія, або технічна науково-дослідна лабораторія.
  5. Житло, визнане старим і підлягає знесенню, має бути замінене рівноцінним. Особам, поставленим на облік щодо поліпшення житлових умов, надається житло в установленому порядку: на сім’ю більше 2 осіб — 18 кв.м на людину, на одиноких людей — 33 кв.м.

Зверніть увагу

Старе житло може і не бути аварійним, оскільки висока ступінь зносу не говорить про небезпеку обвалення будівлі, якщо не супроводжується деформацією і пошкодженням несучих конструкцій будівлі. Тому не завжди старе житло потрапляє під програму знесення, якщо проживання в ньому не є небезпечним для життя.