Зберегти та примножити особисті заощадження можна, вклавши вільні грошові кошти в облігації, які в РФ випускаються різними емітентами: урядом, муніципальними та регіональними утвореннями, інвестиційними компаніями і структурами.
Інструкція
- Інвестувати власні кошти в облігації вигідно лише в тому випадку, якщо ви розраховуєте їх розмістити надовго. Будь-які облігації мають різний термін погашення і розраховані на інвестиції від 3 місяців до 30 років. Отримати частину своїх коштів або відсотки за ним ви не зможете, поки не закінчиться термін, на який ви їх розмістили.
- Отримані доходи по облігаціях можуть бути різними. Заявлений фондом відсоток може становити одну цифру, а до кінця терміну погашення ця цифра може суттєво змінитися, причому тенденція, як правило, відбувається в більшу сторону.
- Торгують облігаціями фондові біржі ММВБ. Протягом доби цінних паперів купується на 2 мільярди доларів. Всього ММВБ пропонує понад 250 найменувань випущених облігацій.
- Придбати облігації ви зможете, якщо зверніться до регіональних брокерам, де широко поширений вторинний ринок цінних паперів. З брокером укладіть договір, відкрийте два рахунки. На першому будуть враховуватися внесені вами гроші, на другому — облігації. Не забувайте, що покупка облігацій через посередників несе за собою зайві витрати. Ви будете зобов’язані заплатити брокерові певну суму відсотка від кожної придбаної облігації.
- Найбільш вигідне — це первинне придбання облігацій з аукціону. Для участі в аукціоні подайте заявку в регіональну брокерську компанію, внесіть запропонований відсоток від початкової вартості облігацій.
- Не менш вигідне розміщення грошових коштів та придбання облігацій проводиться в пайових інвестиційних фондах. Щоб вкласти в такий вид цінних паперів, ви повинні добре розбиратися в інвестиціях тієї компанії, в яку ви плануєте вкласти кошти. Помилка може коштувати вам всіх вкладених коштів, тому пишіть тільки в надійні та перевірені компанії.