Як включити світлодіодне підсвічування


 

Світлодіодні стрічки використовуються для підсвічування предметів інтер’єру зсередини. Завдяки малій товщині вони можуть розташовуватися там, куди не поміщаються інші джерела світла, а завдяки значній довжині — забезпечувати рівномірність освітлення.



Інструкція

  1. Оскільки розрізати світлодіодну стрічку можна тільки по спеціально призначеним для цього лініях, розташованим через один метр, заздалегідь спроектуйте предмет інтер’єру, який підлягає підсвічуванні, таким чином, щоб довжина подсвечиваемого ділянки була кратна цьому значенню. Якщо це неможливо (наприклад, об’єкт, який потрібно підсвітити, вже є в наявності), можна підсвітити лінію не повністю, залишивши по її краях невеликі темні ділянки.
  2. Місце для приклеювання стрічки бажано вибирати так, щоб самі світлодіоди видно не було, а спостерігався лише їх світло, відбите від світлих ділянок. Саму стрічку виберіть у залежності від умов установки: вона може бути з клейовим шаром або без такого, а також бути вологозахищеній або відкритою. Якщо клейового шару немає, слід використовувати клей, сумісний з матеріалом стрічки, а також об’єкта, на якому ви збираєтеся її розпорядженні.
  3. Розрахуйте струм, на який повинен бути розрахований джерело живлення. Для цього помножте питому потужність стрічки (у ватах на метр) на її сумарну довжину (в метрах). Результат, який вийде в ватах, поділіть на робочу напругу, знайшовши тим самим струм в амперах. Джерело живлення виберіть із запасом не менше 1,5. Він повинен забезпечувати розв’язку від мережі, а його вихідна напруга повинна дорівнювати робочій напрузі стрічки або трохи менше нього. Резистори не потрібні — вони входять до складу стрічки.
  4. Подавати харчування на стрічку можна з будь-якою із сторін, дотримуючись полярності. При сумарному споживаної струмі понад один ампера її необхідно розрізати на окремі ділянки і подати на кожен харчування окремими проводами, щоб уникнути перегріву друкованих провідників. З’єднання здійснюйте пайкою, а якщо стрічка є вологозахищеній і експлуатується у відповідних умовах, герметизують місця подпайкі, а також всі без винятку ділянки розрізу з контактними майданчиками. Не допускайте коротких замикань, а саме джерело розташуйте в приміщенні.
  5. Можна подати живлення на ділянку з одного боку, а зняти з протилежного, після чого подати, дотримуючись полярності, на іншу ділянку стрічки. Але не зловживайте цим — дотримуйтесь вказане вище правило, згідно з яким, за токонесущим смужках стрічки не повинен протікати сумарний струм понад один ампера.
  6. Раптове рівномірне падіння яскравості всієї стрічки свідчить про несправності не світлодіодів, а джерела живлення. Його ремонт (зазвичай потрібна заміна електролітичних конденсаторів) доручайте тільки особам, які мають необхідними для цього навичками та досвідом.

Зверніть увагу

Все підключення здійснюйте при знеструмленому устаткуванні.