Фуршет — відмінна альтернатива званої вечері. Зазвичай фуршети або шведські столи організують на прийомах та презентаціях, але чому б не влаштувати в подібному форматі і домашнє торжество? Фуршет не передбачає розсадки за столом — страви виставляються одночасно, і гості обслуговують себе самі. Спробуйте — такий варіант вечері напевно сподобається і запрошеним, і господині.
Інструкція
- Встановіть основний стіл уздовж стіни. Накрийте його довгою скатертиною з фуршетной спідницею (зібраним в складки полотном, що закриває ніжки стола). Поверх скатертини можна поставити кілька перевернутих догори дном картонних коробок — вони створять різні рівні для розстановки страв. Застеліть їх шматками тканини в тон скатертини.
- Поруч з фуршетним столом розташуйте ще один, трохи менше. Він призначений для використаного посуду і келихів. Подумайте про затишних місцях для гостей — вони повинні мати можливість присісти на диван або крісло, притулиться до стіни або поставити келих на полицю. Не розраховуйте, що запрошені будуть весь вечір стояти в центрі кімнати.
- Основу фуршету складають страви, які можна їсти без допомоги ножа, або, що ще зручніше, брати руками, без ризику забруднитися або обпектися. Тому виключіть з меню традиційні салати в вазах, м’ясо, приготоване шматком, запечену цілком птицю або рибу. Не надто вдала ідея для домашнього фуршету — суші. Багато хто просто соромляться їсти їх руками, а управлятися паличками на вазі досить складно. До того ж, соєвий соус неодмінно буде капати на підлогу та одяг гостей.
- Кращі закуски для фуршетного столу — маленькі бутербродики-канапе і тарталетки — кошички з тіста, які можна наповнити паштетом, салатами або ікрою. Дуже нарядно виглядають консервовані та свіжі овочі, нарізані скибочками вузькими. Всі бутерброди і овочі забезпечуються пластмасовими шпажками або зубочистками — так їх зручно брати руками.
- Закуски викладіть на великі плоскі тарілки або підноси. Поєднуйте на одній тарілці різні сорти канапе і тарталеток, щоб гості змогли взяти все, що побажають, не переміщаючись уздовж столу. Поруч з кожним блюдом покладіть щипці для розкладання.
- Гарячі страви подають у спеціальних закритих контейнерах або на марміту (їх можна взяти в оренду в будь кейтеринговой компанії). Кращий фуршетний варіант гарячого — всілякі міні-шашлички на шпажках. Приготуйте асорті, нанизавши на дерев’яні шампури рибу, креветки, курку або яловичину. Можна приготувати і вегетаріанські шашлички з грибів і овочів. Поруч з контейнерами поставте соусники. На гарнір можна приготувати міні-овочі на пару і подати їх цілими. Картопляне пюре, паста або рис для фуршетних гарнірів не підходять.
- Між страв і підносів розставте стопки чистих тарілок. Поруч викладіть прилади на полотняних серветках. Не забудьте і про серветки паперових — в умовах фуршету вони необхідні. Келихи для напоїв згрупуйте близько пляшок.
- Алкогольні напої подавайте у відкритих пляшках, соки і морси — в глечиках. Дуже прикрасить фуршетний стіл домашній алкогольний напій. У холодну пору року приготуйте глінтвейн, а влітку — сангрию або крюшон з фруктами. Сангрію можна виставити на стіл у великій скляній вазі-крюшонніцу, а глінтвейн подавайте в красивій металевої каструлі, встановленої на невеликій плитці, що підтримує температуру напою. Поряд покладіть ополоник для розливання і виставите ряд товстостінних скляних келихів з ручками.
- Під час фуршету стежте за тим, щоб чистий посуд завжди була в достатній кількості, а брудні тарілки не стояли на всіх вільних поверхнях. Якщо блюдо з закусками спорожніло більш ніж на 2 / 3 свого об’єму, приберіть його, поповните запас закусок і знову виставите на стіл.
Корисні поради
Якщо ви сумніваєтеся, що зможете організувати фуршет самостійно, зверніться в кейтерингову компанію. Фахівці складуть меню, сервірують у вас вдома столи, а в разі необхідності візьмуть на себе обслуговування гостей.