Як влаштувати людину в будинок престарілих

Як влаштувати людину в будинок престарілих

Прекрасно, коли літні люди зберігають бадьорість і здоров’я і можуть самостійно обслуговувати себе. На жаль, частіше трапляється протилежне — з віком пенсіонери стають все більш безпорадними. Можливо, рішенням проблеми для них може стати переїзд в будинок престарілих. Як же влаштувати літньої людини до цієї установи?

Інструкція

  1. Перш за все зверніться до районного управління соціального захисту населення. На перебування в будинку престарілих мають право всі люди, які досягли пенсійного віку по старості (60 років для чоловіків і 55 — для жінок), а також інваліди першої та другої груп по досягненню ними 18 років. Якщо у вас є питання — задавайте їх сміливо співробітникам соцслужби. Вони розкажуть, на які строки оформлення документів ви можете розраховувати.
  2. У відділі соцзахисту вам видадуть спеціальну медичну форму, яку необхідно заповнити. Обхід спеціалістів почніть з психіатра — від його висновку залежить, в який саме інтернат може бути визначена людина — загальний або психоневрологічний. Якщо ваш підопічний не здатний прийти до лікаря особисто, оформіть виклик додому (за окрему плату).
  3. Наступний етап — дільничний терапевт. Він допоможе визначити список необхідних фахівців відповідно до записів в амбулаторній карті пацієнта.
  4. Якщо ваш підопічний — інвалід, буде потрібно документальне висновок комісії ЛТЕК — воно визначає категорію хворого (чи є він лежачим або ходячим і здатним до часткового самообслуговування).
  5. Якщо психіатр ухвалив, що літня людина не є потенційним пацієнтом психоневрологічного пансіонату, потрібно його письмову згоду на приміщення в будинку престарілих. Можливо, вам доведеться провести бесіду і літньою людиною, пояснивши йому переваги життя в інтернаті. Врахуйте, що аналогічну бесіду можуть провести і співробітники соцзахисту.
  6. Складіть заяву від імені вашого підопічного, завірте його підписом і віднесіть у відділ соцзахисту. Вам повідомлять, коли буде прийнято рішення по вашому питанню. Строки розгляду залежать від діагнозу, а також від довжини черги в міські будинки престарілих.
  7. Звертатися безпосередньо в один з пансіонатів безглуздо — вони працюють виключно за напрямами органів соцзахисту. Ви можете відвідати будинки пристарілих і поговорити з персоналом. Однак путівку ви отримаєте в той заклад, де опиниться вільне місце. Безумовно, ви можете від нього відмовитися, якщо вважаєте, що конкретне установа не підходить.
  8. Врахуйте, що черга в будинку престарілих може бути досить довгою. А якщо в процесі очікування в стані здоров’я літньої людини відбудуться зміни — наприклад, він не зможе себе обслуговувати або стане лежачим хворим — медичну форму потрібно заповнювати наново.

Зверніть увагу

Врахуйте, що проживання в будинку для ветеранів не позбавляє літньої людини права на приватизовану житлоплощу. А ось з муніципальної квартири він може бути виписаний через 6 місяців постійного перебування в інтернаті.

Корисні поради

Поміщений в будинок ветеранів пенсіонер може бути виписаний з цієї установи за власною заявою або за порушення правил внутрішнього розпорядку. Однак така виписка здійсненна лише за наявності родичів, здатних прийняти на себе турботу про людину або ж власної житлоплощі.