Оскільки система розподілу у вузах вже давно канула в лету, то дбати про своє благоустрої випускникам доводиться самостійно. Найбільш завбачливі з них починають думати про це задовго до того, як декан вручить їм заповітний диплом.
Інструкція
- Найкраще подбати про своє майбутнє до вступу до вузу. Ви можете відразу, після закінчення школи, влаштується на роботу в ту організацію, профіль якої ви хочете зробити своєю професією. Вас, звичайно, влаштує і невелика допоміжна посаду. У цьому випадку ви маєте можливість заздалегідь ознайомитися на практиці з майбутньою професією, зарекомендувати себе, змусити керівництво оцінити свої таланти і домовитися з ним про те, що після закінчення вузу вони візьмуть вас до себе на роботу. Цей варіант самий довгостроковий, але надійний. Він дозволяє вам провести на цьому підприємстві і свою переддипломну, виробничу практику і використовувати її матеріали при написанні дипломної роботи.
- Якщо не вдалося домовитися до вступу до вузу, то спробуйте проявити себе на виробничій практиці. Влаштуйтеся, навіть на волонтерських умовах, на те підприємство, де б ви хотіли працювати, проявіть себе і отримаєте принципову згоду керівництва взяти вас на роботу через рік, після завершення навчання.
- Якщо ви отримали диплом, але робочого місця у вас ще немає, то пройдіть стандартний шлях за допомогою розсилок резюме всім потенційним роботодавцям. Грамотно складене резюме допоможе вам звернути на себе увагу.
- Використовуйте всі доступні вам способи знайти роботу: моніторинг ЗМІ та інтернету, знайомства і зв’язки. Їх не слід скидати з рахунків — зараз багато підприємств воліють брати фахівців за рекомендацією своїх співробітників. Крім того, спостерігається стійкий інтерес роботодавців саме до фахівців без досвіду, придбати який не проблема, але активних, учнів і енергійних. Це теж ваш шанс.
- Проявіть трохи нахабства, звернувшись безпосередньо в кадрові служби тих підприємств, де хотіли б працювати. Навіть якщо в даний момент у них немає вакансій, то не слід скидати з рахунків такий чинник, як природна плинність. Те, що ви вже представилися, проявивши ініціативу, буде вашим перевагою, коли така вакансія з’явиться.