У віці від 1,5, коли дитина стає рухомим і активним, легко виникають конфліктні ситуації між дорослим і дитиною. Перед дитиною відкривається такий дивовижний і непізнаний світ. Жага досліджень і пустощі малюка штовхають батьків постійно його контролювати. Або навпаки, ігнорувати буйні інтереси дитини. Але, дитині треба будь-якими способами добитися того, чого він так прагне — починаються капризи й істерики. Як же можна впоратися з дитячими капризами і чи треба з ними справлятися?
Інструкція
- Зрозумійте, ваш малюк вередує не через шкідливості. Просто по-іншому йому ще складно висловлювати свої емоції. Не дозволяйте довго кричати малюкові, адже нервова система дитини ще незріла, і він сам не зможе зупинитися. Він буде кричати до хрипоти, хоча й сам вже не пам’ятає, що саме його так засмутило.
- Не карайте малюка за його примхи. Це не тільки не ефективний спосіб впоратися з ними, але і шкідливий. Покарання у розумінні дитини означає тільки одне, що його «не люблять». Адже ви для малюка — все, і такий негатив з вашого боку буде розцінений, як зрада.
- Не соромте дитини. Малюк розуміє, що він «поганий і винен», ось тільки в чому — ще не розуміє. Він ще занадто малий.
- Не варто потурати істерик дитини. Відволікаючи свою крихітку — малюки дуже швидко можуть переключатися і відволікатися. Цією особливістю дітей варто скористатися у виховних цілях. Переключіть його увагу на кішку на вікні, або квіточки на вулиці — такі прості речі магічним чином діють на дитину. Для нього все цікаво! Візьміть малюка на руки і заспокойте — йому дуже важливо відчувати себе коханим і відчувати ваше тепло.
- Введіть у своїй родині правило і дотримуйтеся його: на кожне ваше «не можна» — має бути одне «можна». Наприклад, не можна ламати іграшки, але можна погодувати кішку. Пофантазуйте самі.
- Якщо ваші відволікаючі маневри не діють, підіть самі на час в іншу кімнату. Залиште ненадовго малюка, дайте йому вдосталь покричати. Спробуйте самі заспокоїтися і відволіктися. Швидше за все, ваш малюк зрозуміє, що істерика не діє і сам прибіжить миритися до мами. Але не забудьте, що дитина може сам і не заспокоїтися, тому через 3-5 хвилин поверніться і спробуйте знову відволікти вередник.
- Визначте чітко для себе список «не можна» і суворо дотримуйтеся його. Ні за яких умов не порушуйте цих правил. Якщо ви втомилися, це не привід дозволити сьогодні робити те, що не можна було робити вчора.
- Похваліть малюка, заохочуйте його за хороші вчинки. Таким чином, у нього формується і підвищується самооцінка. І причин для капризів стане менше.
- Займайтеся разом з дитиною домашніми повсякденними справами. Це допоможе йому навчитися вирішувати проблеми самостійно.
- Якщо малюк у вашій сім’ї буде відчувати себе особистістю — капризи поступово зменшаться або взагалі припиняться.