При отриманні прибутку за існуючим законодавством підприємці повинні платити податок. Однак, щоб не опинитися в збитку і програші для розрахунку податку враховуються і витрати, наприклад, на транспорт, які і віднімають із суми прибутку, тим самим зменшуючи суму податку.
Інструкція
-
Відповідно до Податкового кодексу РФ, організації можуть самі визначати, як їм враховувати пов’язані з доставкою товару витрати. Причому спеціально для транспортних витрат були розроблені три способи їх списання. Перший — визнати такі витрати непрямими і списати їх за один раз. Другий — визнати витрати прямими, а значить, включати доставку у вартість товарів (абз. 3 ст. 320 НК РФ). Третій варіант — теж визнати прямим, але не включати транспортну послугу у вартість товару і списувати його пропорційно вартості власне товарів.
-
А от сума прямих витрат, яка відноситься до залишків нереалізованих товарів, повинна визначатися виходячи із середнього відсотка з урахуванням перехідного залишку на початок іншого звітного періоду. Порядок цієї процедури нескладний. Для початку визначається співвідношенням суми прямих витрат, що припадають на залишок нереалізованих товарів на початок місяця з сумою, здійсненої в поточному звітному періоді.
-
Одночасно розраховуються вартість придбання реалізованих товарів і вартість придбання залишку нереалізованого товару на кінець звітного періоду.
-
Далі потрібно розрахувати середній відсоток як відношення суми прямих витрат до вартості товарів.
-
Потім потрібно визначити суму прямих витрат, що відносяться до залишку нереалізованих товарів, як добуток середнього відсотка і вартості залишку товарів на кінець місяця.