Вода — джерело життя, але залити грунт набагато небезпечніше, ніж пересушити. Непомірний полив кімнатних рослин часто стає причиною їх загибелі. При затоці припиняється доступ повітря до коріння. Позбавлені можливості дихати, вони неминуче починають загнивати. В результаті ваш вихованець, ще недавно радував око, стає млявим, його стебло — м’яким, а листя опускаються і жовтіють. Навіть земля в горщику може покритися пліснявою. Симптоми дуже тривожні, однак можна ще спробувати врятувати рослина.
Інструкція
- Насамперед вийміть залите рослина з горщика. Очистіть коріння від залишків грунту, промийте і огляньте їх.
- Коріння тверді і пружні
Вам пощастило, перелив рослини ще не привів до необоротних наслідків. Обсушите коріння газетами або паперовими серветками. Висадіть рослина в горщик зі свіжою, злегка зволоженою землею. Якщо нового грунту під руками немає, використовуйте старий. Попередньо переконайтеся в тому, що він не пахне гниллю або цвіллю, і просушіть його. Обов’язково насипте на дно горщика шар дренажу (керамзит, глиняні черепки). Для стимуляції кореневої системи рекомендується перед висадкою рослини злегка опудрить її Корневином. Поставте горщик у притінене місце далеко від прямих сонячних променів. Поливайте дуже обережно, тільки коли верхній шар грунту підсохне на пару сантиметрів у глибину. Для реанімації залите рослина рекомендується раз на тиждень обприскувати препаратом «Епін-екстра» до повного відновлення. - Деякі коріння стали м’якими, коричневими
Процес загнивання коренів уже почався. Промийте кореневу систему, обріжте гниле коріння ножицями або гострим ножем до здорових, щільних тканин. Щоб зупинити процес гниття, зріз рекомендується обробити розчином марганцівки або присипати подрібненим вугіллям. Висадіть рослина в свіжу або просушену грунт. Далі дійте, як описано вище. - Всі коріння м’які, коричневі
Цей варіант найбільш неприємний — врятувати рослина вже не вдасться. Якщо є можливість, наріжте живців, обробіть їх Корневином і спробуйте укоренити в теплиці (наприклад, під пластиковою пляшкою).
Зверніть увагу
Перш ніж придбати нове, невідоме вам рослина, обов’язково знайдіть інформацію про особливості його змісту і режимі поливу в книгах або Інтернеті. Якщо ви не зможете забезпечити рослині належний догляд, краще утриматися від покупки.
Корисні поради
Симптоми переливу і недостатнього поливу дуже схожі, тому недосвідчені квітникарі часто намагаються поливати увядающее рослина, тим самим ускладнюючи ситуацію. Не поливайте кімнатні рослини, якщо верхній шар грунту в горщику вологий.