Існують різні способи вшивання прорізного кишені, в залежності від моделі одягу. Один з них передбачає три деталі крою: власне мішковину, листочку (виступаючу частину у вигляді клапана) і подзор (він закриває від очей підкладку). Зазвичай так виконуються кишені чоловічих піджаків, іноді — брюк, курток, пальт і плащів. Традиційно прорізи розташовуються по горизонтальній лінії або трохи під нахилом.
Вам знадобиться
— основна тканина;
- Клейовий флізелін;
- Праска;
- Картон;
- Підкладкова тканину;
- Прозора лінійка;
- Крейда або змилок;
- Швейна машинка;
- Оверлок;
- Голка;
- Нитки;
- Ножиці.
Інструкція
- Покладіть деталь на стіл лицьовою стороною вгору і відзначте загостреним обмилки або кравецьким дрібному положення кишені. Для зручності використовуйте прозору лінійку. Позначте лінію прорізи від 8 до 13 см, в залежності від розміру виробу.
- Рекомендується зробити два картонних шаблону — листочки і подзор. Прикладіть їх до «лиця» тканини і обведіть зверху. Вхід в кишеню буде виглядати так: з одного боку листочка (її зовнішня частина буде виглядати на висоту 2 см), з іншого — подзор (він закриє від очей мішковину кишені).
- Відступите від лінії входу в кишеню 1 см верх і вниз і позначте на цій відстані лінії приточування листочки і подзор.
- Викроїте деталі кишені. Ширина подзор і листочки дорівнює довжині майбутнього розрізу (наприклад, 13 см) плюс припуски на шви (тут: 7х16 см, з урахуванням згину навпіл). Розмір мішковини підберіть індивідуально.
- Щоб після прорізи краю полотна не обсипалися, заздалегідь зміцните виворітну сторону вироби клейовим флізеліном. Зробіть для цього деталь овальної форми.
- Обклейте також виворіт листочки. При цьому розташовуйте часткову лінію підкладкової тканини перпендикулярно вертикальної кромці основного полотна — так клейовий матеріал не буде розтягуватися в процесі роботи.
- Зігніть листочку навпіл лицьовою стороною вверх і відпрасуйте лінію згину. Краї деталі обмітайте вручну або на оверлок. Так само обробіть подзор.
- Покладіть готові деталі крою (крім мішковини) «обличчям до обличчя» на одяг, вставте верхні кромки з входом в кишеню.
- Пристрочите деталі по позначених лініях (див. крок № 3) і приступайте до самого відповідальної справи — прорізи кишені. Робіть це з виворітного боку.
- Ножиці зупиніть на відстані 1 см до кінця розмітки; тут зробіть надрізи навскоси по напрямку до куточків. Трохи (1-1,5 мм) не доводите зріз до строчки — інакше нитки можна пошкодити.
- Виверніть деталі кишені на виворітну сторону, при цьому листочку складіть на висоту 2 см і вимітайте.
- Обмітайте краю мішковини і пришийте одну кромку до листочку по лінії її прітачіванія. Відверніть мішковину і відстрочити кишеню з лицьового боку, щоб закріпити деталі.
- Другу частину мішковини пришийте до вільної крайці подзор. Куточки, які були зроблені при розрізі входу в кишеню (див. крок № 9), закріпіть кількома стібками з виворітного боку роботи.
- Зшийте разом дві частини «мішка», обмітайте краю і відпрасуйте всі сполучні шви. Вам залишиться тільки розправити виріб з готовим кишенею на столі і закріпити протилежні кінці листочки машинної рядком.
Зверніть увагу
Завжди дуже гостро заточувати крейда або змилок, дотримуйтесь всі розрахунки з точністю до міліметра. Особливо вимогливі нерихлие, щільні костюмні тканини. Від вашої акуратності залежатиме зовнішній вигляд прорізного кишені. Рекомендується спочатку виконати зразок на непотрібному матеріалі, і тільки потім робити проріз на одязі.
Корисні поради
Якщо ви користувалися кравецьким дрібному, очистіть розмітку з полотна щіткою з м’яким ворсом або шматком велюру. Сліди від змилка змиються в процесі прання готового виробу.