Споживачі купують сантехніку на тривалий час. При цьому термін її експлуатації багато в чому залежить від того, наскільки правильно і акуратно вона встановлена. Щоб правильно встановити ванну, можна звернутися до професіоналів. Але якщо такої можливості немає, необхідні роботи доведеться виконати власними силами.
Інструкція
В якій послідовності встановити ванну
Перш, ніж самостійно встановити ванну, необхідно демонтувати стару. Після цього монтуються всі елементи стоку, а потім вже виробляється установка ванною.
Перед установкою нової ванни бажано провести заміну каналізаційної системи. Адже в разі протікання зношених чавунних труб ймовірність демонтажу ванної велика. За технічними й експлуатаційними характеристиками пластикові труби практичніше металевих.
При монтажі стоків (сифон, з’єднувальні патрубки і переходи) особливу увагу слід звернути на надійність стикування всіх елементів — щоб уникнути протікання. Тому розміри вхідних отворів комплектуючих слід перевірити ще в магазині.
При кріпленні сифона необхідно звернути увагу на перелив, тому що при заміні старого сифона новий може не підійти по яких-небудь параметрами.
Як правильно встановити ванну
Краще купувати ванну на ніжках, що значно спростить процес її установки і кріплення. Регульовані ніжки поставляються в комплекті з більшістю сучасних моделей ванн.
Місце для ванної краще відводити максимально близько до стіни, витримавши невеликий ухил у бік каналізаційного зливу. Таке розташування необхідно для того, щоб вся вода сходила в зливний отвір.
Невелика відстань між краєм ванни і стіною можна закласти цементним розчином або звичайною водостійкою емаллю. Стіну, уздовж якої розташована ванна, також необхідно обробити гідроізоляцією.
Якщо зазор вийшов значним — більше сантиметра — для його обробки потрібно монтажна піна. Її необхідно нанести по всій довжині щілини і залишити до повного висихання. Т.к. в приміщенні підвищена вологість, оптимальний час застигання монтажної піни — доба. Застиглий шар розчину легко зрізається будівельним ножем, а запінені поверхню зафарбовується.
Заземлення при установці ванни
Вода електропровідність, тому при установці ванни заземлення обов’язково. Особливо, якщо водопровід і каналізація пластикові. Тому що, на відміну від чавунних, пластикові труби не можуть виступати в якості основи для заземлення.
Наявність заземлення у ванній убезпечить від ураження електричними і статичними струмами, зроблять процес експлуатації безпечнішим.