Часто рішення про перехід на використання нової операційної системи приймається поступово — ніхто не хоче відмовлятися від того, до чого звик. Та й ставити окремо цілу ОС часто проблематично. Щоб випробувати в роботі іншу систему, досить налаштувати у себе певне ПЗ.
Інструкція
- На сьогоднішній день існує безліч рішень для організації віртуальної машини. Природно, що у кожної програми є свої плюси і мінуси, а багато, до того ж, коштують великих грошей. Тому для пробного тестування слід підібрати безкоштовний програмний комплекс, що має досить багатий функціонал, що дозволив би на ділі випробувати ту чи іншу операційну систему в роботі.
- В якості такого засобу була обрана програма VirtualBox, тому вона повністю задовольняє заявленим вимогам і проста в освоєнні. До того ж, приступити до роботи можна буде відразу після установки продукту. Також відпадає необхідність шукати в інтернеті образи віртуальних систем.
- Для того щоб її завантажити, скористайтеся посиланням http://www.virtualbox.org/wiki/Downloads. На сторінці завантажень ви побачите кілька версій софта. Ваше завдання — вибрати ту версію, яка підійде для вашої операційної системи. Після чого завантажуєте збірку і встановлюєте на своїй машині.
- Відкривайте встановлений додаток і натискайте на кнопку «Створити» (аналогічно цьому буде пункт «Машина» -> «Створити» або поєднання клавіш Ctrl + N). У діалоговому вікні тисніть «Вперед», якщо хочете продовжити установку віртуальної машини.
- Далі придумайте ім’я для створюваної системи, а також вкажіть її тип. Тисніть «Далі».
- Тепер нам необхідно задати розмір пам’яті для нашої системи. Спочатку буде поставлено рекомендований об’єм пам’яті, але ви можете змінити його, якщо вам буде потрібно.
- Тепер вам слід вказати програмі, чи створювати завантажувальний диск. Т.к. до цього дисків ви не створювали, галочку не прибирайте і вибирайте варіант «Створити новий жорсткий диск».
- Після цього вам запропонують вибрати тип створюваного диска. Якщо не планується використовувати даний файл диска для роботи з іншими додатками, залиште початковий варіант. Знову тисніть «Вперед».
- На наступному кроці стоїть завдання визначення формату створюваного диска з докладним описом кожного типу. Тут ви повинні самі визначити, що краще — мати диск фіксованого обсягу, який вже не змінити або диск, який спочатку буде займати мінімум місця і збільшуватися в міру необхідності, однак без можливості зменшення в розмірі. В рамках тесту виберіть динамічний диск. Тисніть «Вперед».
- Далі вам слід вказати місце зберігання файлу жорсткого диска, а також розмір цього файлу. Тут все на ваш розсуд. Слідкуйте за тим, щоб обсяг диска не був занадто маленьким (крок 6). Тисніть «Вперед», після чого ви побачите вікно з підсумковою інформацією, згідно здійсненого раніше дій. Якщо вас все влаштовує, натискайте на кнопку «Створити». Вас можуть ще раз попередити про початок створення нової віртуальної машини — використовуйте кнопку Create.
- У підсумку ви потрапите у головне вікно програми, де побачите тільки що створений образ системи.
- Тепер вам залишається тільки запустити її. Для цього натисніть кнопку «Старт» у вигляді зеленої стрілки на верхній панелі. На цьому все.