Перший комп’ютерний вірус з’явився на світ чи не одночасно з першими комп’ютерами на зорі 70-х років минулого століття. Перша антивірусна програма носила назву «The Reeper» і служила тим же самим цілям, яким служать і сьогоднішні її спадкоємиці. Тільки от боротися їй доводилося проти одного-єдиного і відомого вірусу, а ось який сучасний антивірус зможе забезпечити сьогоднішнього комп’ютера надійний захист від тих десятків і сотень тисяч вірусів, готових щомиті обрушитися на ваш комп’ютер, і взагалі чи впорається хоч один з них з такою нелегкою завданням.
Інструкція
Те, що жоден комп’ютер не можна випускати сьогодні в мережу без надійного сторожа-антивіруса, знає кожен. Але заразитися можна і не виходячи в інтернет. Будь-який локальний носій інформації — флешка, диск, карта пам’яті — може стати носієм вірусу — програми, внедряющейся без відома користувача в комп’ютер, здатної викликати збої в роботі різного характеру. А найголовніше — вірус вміє сам себе копіювати і розмножуватися, методично вражаючи всі комп’ютерні ресурси, на які йому вдалося проникнути. Протистояти зараженню допоможе антивірусна програма. Який саме антивірус ви захочете встановити на свій комп’ютер, вирішувати вам. Всі вони більш-менш справляються зі своєю безпосередньою функцією. Ось невеликий перелік провідних компаній, що займаються розробкою антивірусів: Dr. Web, Eset NOD, Symantec, Avira, Лабораторія Касперського.- Вірус, що вразив комп’ютер, може всіляко перешкоджати встановленню антивіруса, в цьому випадку вам знадобиться Live-CD. З такого диска антивірус включиться в момент старту комп’ютера і ще до запуску системи знайде і знешкодить всі віруси. Але такий маневр може знадобитися тільки в тому випадку, якщо ви спочатку не потурбувалися про безпеку і допустили зараження своєї комп’ютерної системи. Щоб ніколи не стикатися з такою ситуацією, виробіть у себе непорушне правило — першою програмою, яку ви встановите на комп’ютер перед тим, як почати з ним працювати, обов’язково буде антивірус.
Неважливо, на користь якої антивірусної програми ви зробите свій вибір, встановлюються вони всі приблизно однаково. Запустіть інсталяційний файл антивіруса. Більшість з них запитає при цьому, чи не бажаєте ви вже в процесі інсталяції включити режим захисту. Якщо у вас абсолютно свіжа система, комп’ютер не підключений до інтернету, і ви не вставляли в нього ніяких сторонніх інформаційних носіїв, то можете сміливо натискати на «ні». Але якщо ви підозрюєте, що на комп’ютер вже міг проникнути якийсь вірус, то краще погодитися. Можливо, в процесі інсталяції вам потрібно буде ввести серійний номер антивіруса в заданий поле. Номер ви виявите або на коробці з-під диска, або в додатку до інсталяційних файлів. Слідуючи підказкам програми, ви легко і швидко зможете її встановити. Не лякайтеся, якщо відразу після запуску антивірус почне видавати тривожні попередження. Найімовірніше, він повідомить вам про застарілі базах даних. Для успішної боротьби з новими вірусами антивірус мало не щодня повинен буде скачувати собі інформацію про нові віруси з сервера, інакше він не зможе їм ніяк протистояти. Так що дозвольте йому спокійно оновитися.
Уважно читайте всі попередження, які буде видавати вам програма. Можливо, їй знадобиться ваша допомога в розпізнаванні деяких підозрілих файлів або листів. Іноді спливаючі підказки або попередження можуть діяти на нерви, але не варто через це відключати захист комп’ютера. Наслідки зараження вірусом доставлять вам неприємностей в рази більше, а може і взагалі приведуть до руйнування всієї системи. Тому встановлюйте антивірус, абсолютної гарантії він вам не дасть, але в 99,99% випадків вбереже від можливих неприємностей.