Завдяки функціональності, відсутності навантаження на сервер, повноті результатів і швидкості роботи, механізми користувацького пошуку популярних пошукових систем інтегруються у все більшу кількість сайтів. Пошукова система Google, будучи самою всеосяжною і функціональною, також надає механізм користувацького пошуку. Установити пошук гугл — хороше рішення в багатьох ситуаціях, що стосуються розробки та розвитку web-ресурсів.
Вам знадобиться
- Браузер;
- Підключення до інтернету;
- Доступ в адміністративну панель CMS сайту;
- Можливо, доступ до сайту по FTP;
- Можливо, доступ до сайту по SSH.
Інструкція
- Увійдіть до свого облікового запису Google. Відкрийте в браузері адресу google.com. Можливо, далі піде переадресація на національний домен компанії. У правому верхньому кутку сторінки клацніть по посиланню SignInдля входу до системи. Якщо ви не маєте облікового запису в Google, створіть його. Дляетогоіспользуйтессилку Sign up for a new Google Account.
- Почніть створювати власну систему користувальницького пошуку на базі технологій Google. Відкрийте в браузері адресу http://www.google.ru/cse/. Клацніть по кнопці з текстом «Створити систему корист. пошуку », розташованої в правій верхній частині сторінки.
- Визначте базові властивості майбутнього пошуковика. Введіть його назву в полі «Ім’я». Додайте розгорнуті коментарі в поле «Опис». Задайте параметри локалізації за допомогою випадаючого списку «Мова».
- Задайте область пошуку інформації. В полі «Сайти для пошуку» виберіть один або декілька URL ресурсів, посилання на сторінки яких будуть присутні в результатах видачі створюваного кошти. Натисніть кнопку «Далі».
- Встановіть параметри відображення інтерфейсу пошукової системи, якщо це необхідно. За замовчуванням форма запиту і набір результатів будуть виглядати так само як і на сайтах проектовGoogle. Проте за допомогою інструментів поточної сторінки можна поміняти практично кожен аспект відображення.
Здійсніть швидке перемикання до найбільш невластивому стилю. Клацніть по одному з блоків, що зображують приклад пошукової видачі. Проведіть тонку коригування параметрів. Клікніть на кнопку «Налаштувати». Виберіть кольори елементів форми запиту, фрагментів і блоків контекстної реклами, скориставшись інструментами, розташованими на вкладках «Панель пошуку», «Реклама», «Результати», «Глобальні стилі».
Переконайтеся в коректності встановлених значень. Внизу сторінки в форму введіть будь-який пошуковий запит. НажмітеEnterілі кнопку «Пошук». Проаналізуйте зовнішній вигляд блоку результату на предмет відповідності вашим очікуванням. При необхідності поверніться до редагування параметрів. В іншому випадку натисніть кнопку «Далі». - Отримайте HTML-код для вбудовування створеного пошукача на сторінки сайту. На поточній сторінці в текстовому полі буде міститися згенерований код. Виділите його і скопіюйте в буфер обміну. Створіть на диску текстовий файл. Збережіть HTML-код в цьому файлі.
- Встановіть пошуковик гугл. Додайте HTML-код, який був отриманий при виконанні дій шостого кроку, на сторінках сайту. Для цього відредагуйте шаблони сторінок або файли поточної теми оформлення ресурсу. Використовуйте онлайн-редактор файлів тим CMS або зробіть редагування потрібних файлів на локальній машині, завантаживши їх через FTP і вивантаживши на сайт після редагування.