Перекошені ворота — явище досить часте. Пройшовши по будь-якому провінційному містечку, можна побачите масу воріт, стійки яких мають різну висоту і нахилені один щодо одного. Не потрібно бути великим фахівцем, щоб зрозуміти, що причина такої поведінки стійок полягає у відсутності жорсткого зв’язку між ними і неправильної заливці або взагалі відсутність фундаменту.
Вам знадобиться
- Труба Ø100 мм;
- Куточок 100х100 мм;
- Углошлифовальная машина («болгарка»);
- Зварювальний апарат;
- Цемент;
- Пісок;
- Обрізна дошка та брус для опалубки;
- Теслярський інструмент;
- Совкова і штикова лопати.
Інструкція
- Відріжте заготовки для воріт. Для стійок використовуйте трубу Ø100 мм або куточок 100х100 мм. Їх довжина визначається сумою висоти воріт і довжини решт, латають в землю (0,8-1 м). При планованої висоті воріт 2 м довжина заготовок має дорівнювати 2,8-3 м.
Перемичку, яка з’єднує стійки, виготовте з куточка 100х100 мм. Її довжина повинна бути рівна ширині воріт. Для стандартних воріт її приймають рівної 3 м. Якщо як стійок використовується труба, зріжте одну полицю куточка з обох сторін під кутом 30 ° і надайте її кромці увігнуту форму. Це робиться для того, щоб краї куточка добре прилягали до стійок за їх приварюванні. - Зберіть із заготовок каркас воріт на землі, вибравши для цього місце поровнее. Він має бути схожим на букву «Н» — дві стійки і перемичка, укладена між ними на відстані 2-х м від їх верху (або 0,8-1 м від низу). При цьому повинні бути забезпечені дві умови: паралельність стійок між собою і перпендикулярність перемички по відношенню до стійок.
- Приваріть перемичку до стійок. Обидві полки куточків повинні бути надійно приварені суцільним швом. Приваріть до перемички в двох-трьох місцях будь шматки металу, спрямувавши їх вниз. Вони будуть виконувати роль арматури, міцно з’єднує перемичку з фундаментом.
- Вирийте траншею під заливання фундаменту. Її ширина повинна бути 350-400 мм, довжина — 3,5 метра (для 3-х метрових воріт). Необхідна глибина траншеї визначається з урахуванням глибини промерзання грунту, його виду, рівня грунтових вод. Для простоти можна прийняти її рівною глибині промерзання грунту у вашому районі, яку можна дізнатися на будівельних сайтах.
- Виготовте дерев’яні щити з обрізної дошки і зберіть з них опалубку. Її розміри в плані повинні бути 0,3 х3, 3 м. Стінки опалубки бажано зробити трохи розширюються до низу — щоб уникнути виштовхує впливу грунту на фундамент.
- Встановіть ворота в опалубку таким чином, щоб перемичка була на одному рівні з поверхнею землі, а стійки розташовувалися вертикально. Для цього підкладіть під стійки або перемичку підпори з каменів або металу і закріпіть стійки з двох сторін упорами. Покладіть в опалубку арматуру з будь-якого виду металу — дроту, обрізків металевого профілю і т.п.
- Приготуйте піщано-цементний розчин зі співвідношенням 1:4 (цемент: пісок) і залийте його в опалубку. Щоб витрачати менше розчину, заповнюйте опалубку камінням та битою цеглою. Під час заливки трамбують розчин лопатою. Поверхня залитого фундаменту повинна розташовуватися на одному рівні із землею і перемичкою. Перш ніж навішувати самі ворота, дайте розчину час затвердіти — не менше тижня.