Визнаними центрами церковної освіти в Російській Православній Церкві є Московська Духовна Академія і Московська Духовна Семінарія. Випускники цих освітніх установ внесли величезний внесок у розвиток духовності Росії. Головною умовою для християн, які побажали навчатися в Академії, буде проходження ними курсу навчання в Семінарії.
Інструкція
- Насамперед, слід знати, що в духовну семінарію беруть не кожного, а тільки тих православних, хто отримав досвід духовного життя і має намір присвятити себе служінню церкві. Тому обов’язковою умовою вступу в духовну семінарію буде благословення духівника, схвалювану правлячим архієреєм.
- Вік осіб, які приймаються на навчання в семінарію — від 18 до 35 років. Кандидат повинен мати закінчену загальну середню освіту. Надходження в духовний навчальний заклад супроводжується прийомними іспитами. Крім того, кандидатам доведеться пройти співбесіду з членами приймальної комісії.
- Мета іспитів і співбесіди — виявлення ступеня знайомства вступника з церковним життям і прилучення до неї. Зокрема, кандидату слід знати найбільш відомі молитви, бути знайомим з біблійною історією. Вітається вміння читати церковнослов’янською.
- Особлива увага приділяється визначенню загальноосвітнього рівня кандидата, інтересам і захопленням, знання історії країни, її культурної та духовної спадщини. В ході бесіди, яка зазвичай не носить вид іспиту, члени приймальної комісії з’ясовують також, наскільки добре вступник розуміє процеси, що відбуваються в сучасному суспільстві.
- У Московську Духовну Семінарію може надходити представник з будь-якого регіону Росії та країн СНД. Є надходять і з тих республік колишнього Радянського Союзу, де християнство не є переважаючою релігією. Перше місце з регіонів Росії за кількістю учнів займають Московська область і Москва. Втім, столицю завжди відрізняло не стільки кількість вступників в Семінарію, але також їх досить високий освітній рівень.
- Процес навчання в духовному навчальному закладі має багато спільного зі світським навчанням. І світські і духовні школи засновують навчання на навчальних програмах, мають п’ятибальну систему оцінок, екзаменаційні заходи, систему заохочень та стягнень.