Як вступити до інституту журналістики

Як вступити до інституту журналістики

Телебачення, радіо, а також інші засоби масової інформації формують у молодих людей певну думку про професію журналіста. Репортери, ведучі, коментатори, журналісти, кореспонденти набувають популярності на рівні з артистами естради, не дивно, що кількість бажаючих поступити на факультет журналістики з року в рік зростає.

Вам знадобиться

- Документ про отримання середньої освіти;
- Паспорт;
- Свідоцтво про здачі ЄДІ;
- Медичну довідку форми 086-У;
- Фотографії 3Х4 6 штук;
- Якщо це буде друга вища освіта, то копію диплома першої освіти;
- Заява (пишеться на місці в інституті)

Інструкція

  1. Потурбуватися і підготуватися до вступу на факультет журналістики варто заздалегідь.

    Якщо кульгає граматика, позаймайтеся з репетитором, тому що вміння грамотно писати і чітко висловлювати свої думки є пріоритетним в даній професії. Підготовка і заняття з репетитором допоможуть вам добре здати ЄДІ з російської та літератури. Ці предмети є основними, при вступі до інституту. Приймальна комісія враховує результати ЄДІ з цих предметів, при прийомі абітурієнтів.
  2. Спробуйте написати лист, статтю або нарис у газету або журнал. Багато видань зараз приймають статті від читачів і з задоволенням їх друкують. У деяких газетах та журналах основною складовою, є саме листи, статті та нариси читачів.

    Цей досвід стане гарною підмогою при вступі до інституту, особливо якщо ваша стаття в журналі чи газеті буде опублікована. Обов’язково виріжете і збережіть її. Всі свої роботи потрібно буде показати приймальної комісії, звичайно оформите їх, відповідно до вимог інституту.
  3. Виберіть інститут. Факультет журналістики є в багатьох гуманітарних ВУЗах. Також, у багатьох інститутах практикують підготовчі курси, які готують абітурієнтів до вступу і дають хорошу основу для вдалого надходження. Знайдіть час і можливості їх відвідувати.
  4. Виберіть форму навчання. Умови прийому як на очне, так і на заочне відділення зазвичай однакові.

    Це здача результатів ЄДІ з російської мови, літератури, іноземної мови, в деяких вузах здають історію Росії чи суспільствознавство. Далі іспит творчий — це написання есе, твори на вільну тему, яку запропонує приймальна комісія.

    Якщо у вас хороші результати ЄДІ і ви налаштовані вступити на бюджетне місце, то можливо вам буде запропоновано співбесіду або захист вашої творчої роботи. Постарайтеся під час співбесіди триматися невимушено, намагайтеся чітко, дохідливо і логічно викладати свої думки.
  5. Запропонуйте приймальної комісії подивитися ваші опубліковані статті в газетах або журналах (якщо вони є). Наявність цих робіт додають балів при вступі.

Зверніть увагу

Обов’язково оформите свої творчі роботи відповідно до вимог. Ваші опубліковані статті вирізаються з газети або журналу і наклеюються на білий аркуш формату А4.

Корисні поради

У недержавних вузах, прийом абітурієнтів ведеться без творчого конкурсу, на основі співбесіди, так що якщо ви не впевнені в своїх силах або не вийшло вступити в державний інститут, спробуйте звернутися до комерційного.