Лікарська професія завжди вважалася однією з найцінніших і шанованих. Тому які б складні періоди у нашій країні не переживала бюджетна сфера в цілому і медицина зокрема, конкурси на факультети за медичними спеціальностями завжди залишаються стабільно високими. І все ж при хороших здібностях і відповідному працьовитість поступити на бюджетне відділення медичного вузу цілком реально.
Інструкція
- Процедура вступу в більшість медичних навчальних закладів сьогодні однотипна: подача заяви, подання стандартного переліку документів та успішне проходження вступних випробувань. Так само існують певні пільги для абітурієнтів-сиріт, осіб, позбавлених опіки батьків, або мають цільові направлення від регіонів. Успішно вступити до медичного для них простіше, ніж для абітурієнта, що йде на загальних підставах. Але в кожному конкретному випадку ці особливі умови треба з’ясовувати окремо в приймальній комісії обраного навчального закладу.
- Для вступу до медичного інституту потрібні такі документи:
- Заяву про вступ, що подається абітурієнтом особисто при пред’явленні паспорта;
- Документ про повну середню освіту (оригінальний атестат або його нотаріально засвідчена копія);
- Свідоцтво про результати ЄДІ з російської мови, біології та хімії (оригінал або завірена копія);
- Медична довідка за стандартною формою 086 / у;
- Блок з 6 фотографій розміру 3х4. - Окремо можуть бути подані документи, що демонструють досягнення кандидата в обраній професії, — свідоцтво про закінчення медико-біологічної школи, спеціалізованого медичного класу, похвальні грамоти з профільних предметів, результати олімпіад і т.п. Все, що може підкреслити схильність абітурієнта до медичної професії і вигідно представити його особистісні та учнівські якості.
- Якщо абітурієнт вступає до медичного інституту не відразу після школи, йому буде потрібно також надати до приймальної комісії виписку з трудової книжки та диплом про наявний початкову професійну освіту. Оскільки в медичні вузи досить складно поступити випускникам шкіл, багато хто воліє попередньо отримати середню професійну освіту в медичному коледжі або училище. Наявність медичної спеціальності і особливо досвід роботи з нею значно підвищують шанси кандидата на успішний вступ до вищого навчального закладу.