Професія стоматолога завжди залишається популярною і затребуваною. Щорічно сотні випускників штурмують медичні вузи з надією поступити на стоматологічний факультет і стати професіоналом з великої літери. На жаль, мрії збуваються далеко не у всіх. Які підводні камені чекають вас на шляху до оволодіння професією стоматолога?
Вам знадобиться
Атестат про закінчення школи, сертифікат ЗНО або ДПА, заяву для вступу, медична довідка, фотографії.
Інструкція
- Протестуйте себе на придатність до даної професії. Такий тест можна пройти у шкільного психолога або самостійно пошукавши потрібний матеріал. Професія стоматолога вимагає великої зосередженості уваги, посидючості, комунікабельності, стресостійкості, вміння співчувати людям. Чи володієте ви всіма цими якостями?
- Почніть відвідувати підготовчі курси або найміть репетитора за кілька місяців до вступу. Конкурси на стоматологічні факультети досить високі, тому потрібно готуватися заздалегідь. Предмети, яким слід приділити особливу увагу: біологія, хімія, російська мова та фізика.
- Подайте заяву про вступ в один (або декілька, для підстраховки) з медичних коледжів або вузів на факультет «Стоматологія». Термін прийому заяв встановлюється навчальним закладом. Для вступу вам необхідні будуть такі документи, як атестат про освіту, сертифікат з результатами ЗНО (якщо ви поступаєте після 11 класу) або ДПА (якщо ви поступаєте після 9 класу), медична довідка встановленої форми і кілька фотографій.
- Не турбуйтеся, якщо не пройдете за конкурсом до ВНЗ, почніть свою кар’єру з професії зубного техніка, яку можна отримати в медичному коледжі.
Посилено займайтеся хімією та російською мовою для вступу до коледжу, вам доведеться писати диктант і здавати усний іспит з хімії. - Робіть спробу вступу до вузу після медичного коледжу. Якщо середня спеціальна установа за профілем ви закінчите з червоним дипломом, то при вступі до інституту вам залишиться здати лише один іспит з хімії.
Вступні іспити для вступу на стоматолога в різних вузах можуть бути різними, але в основному це хімія, біологія, російська мова та фізика. - Будьте готові до кропіткої нелегкій навчання протягом п’яти років у вузі, адже професія стоматолога — досить важка і відповідальна. З 2-3 курсу майбутній лікар починає практикуватися на манекенах, потім проходить практику в якості асистента стоматолога.