Як вступити на заочне відділення інституту

Як вступити на заочне відділення інституту

Інститути та університети працюють в режимі декількох форм навчання: очна надає денний щоденне навчання, вечірня форма дозволяє знайти підробіток, оскільки заняття проходять у вечірній час за скороченою програмою. Заочне навчання надає повну свободу дій під час семестру і здачу сесії у встановлений термін.

Інструкція

  1. Визначтеся з факультетом і спеціальністю, на якій хочете вчитися. Дізнатися, чи надає цей напрям навчання за заочною або заочно-прискореної формі.
  2. Незважаючи на те, що на заочну форму навчання конкурс значно менше, ніж на денну форму того ж факультету, вам все ж доведеться витримати деякі вступні іспити і обійти можливих конкурентів. Заздалегідь дізнайтеся, яка форма вступних випробувань передбачається для вибраного вами напрямку, і скільки балів вам необхідно набрати для зарахування в студенти. Виняток надається тільки в тому випадку, якщо на підвищення кваліфікації вас направили роботодавці: можливо, ви будете зараховані без іспитів.
  3. Заочно-прискорена форма навчання може бути бюджетною (оплачуватися з державного бюджету), якщо ВУЗ передбачає навчання на подібній основі. Для тих, хто пройшов вступні випробування на задовільно, а також для осіб, які здобувають другу і наступні вищі освіти, навчання буде платним.
  4. Набір на заочне навчання проходить за традицією 1 вересня — хоча в День знань вам не обов’язково бути в стіни університету, адже ви навчаєтеся будинку. У будь-якому випадку, подбайте про запис на іспити в пору літніх вступних іспитів: ви володієте тим же статусом абітурієнта, що й інші.
  5. Деякі ВНЗ проводять прийом на заочну форму навчання два рази на рік: на початку першого семестру (у вересні) і другого (в лютому-березні).
  6. Для зарахування вам необхідно надати документи, необхідні ВУЗом: оригінал і копію атестата про середню освіту (11 класів школи), медичну довідку, фотографії. Уточніть список документів, звернувшись до приймальної комісії цікавить вас ВНЗ.