Європейські, в тому числі і чеські вузи завжди були привабливі для здобуття вищої освіти. Вся справа саме у високому рівні академічних програм, які там представлені. Варто розглянути схему надходження в будь-який університет у Чехії.
Вам знадобиться
- Портфоліо;
- Телефон;
- Віза;
- Закордонний паспорт;
- Готівкові кошти;
- Міжнародний сертифікат;
- Заява;
- Атестат;
- Рекомендаційні листи;
- Комп’ютер і вихід в інтернет.
Інструкція
- Зверніться в центр міжнародної освіти за місцем проживання. Тільки в цьому випадку ви вступите в чеський вуз з більшою ймовірністю. Шукати самостійні рішення, не знаючи специфіки, буде вкрай складно. Відмінний варіант для абітурієнтів — лінгвістичний центр «Інтерлінгва», який є вже в десятках російських містах. Зателефонуйте секретарю, виявите про своє бажання вчитися в Чехії і прийдіть на зустріч зі співробітниками центру.
- Отримайте закордонний паспорт і візу. Закордонний паспорт оформлюється протягом двох тижнів в управлінні внутрішніх справ міста. Візу потрібно робити за кілька місяців до від’їзду до Чехії. Вам все докладно пояснять, виходячи з вашої ситуації. Далі вам представлять список доступних вузів і спеціальностей, на які можна вступити вчитися. Як правило, є багато вільних бюджетних місць в Карловому університеті в Празі. Виберіть те, що вам подобається вивчати. Благо, таких можливостей дуже багато в Чехії.
- Пройдіть міжнародне лінгвістичне тестування. У чеських вузах є два навчання: рідною та англійською мовами. Перший варіант безкоштовний для всіх учнів. Другий теж, хоча є й винятки. Щоб ви змогли напевно вчинити, вам потрібно добре володіти або чеським, або англійською мовою. Для другого варіанту вам потрібно здати міжнародне тестування IELTS і отримати не менш 5.0 балів з академічного шкалою. Пройдіть курси підготовки до даного іспиту та отримайте на руки сертифікат з даною оцінкою.
- Заручіться фінансовою підтримкою. Незважаючи на те, що для іноземців є дотації на навчання, чеський уряд не забезпечує їх проживанням, харчуванням та соціальної страховкою. Хоча в чеських вузах є система виплати стипендій за будь-які успіхи в стінах інституту. Але цього може не вистачити на весь час перебування в країні. Тому, не зайвими будуть € 200-300 на перші кілька місяців. Потім іноземний студент вже зможе влаштуватися на роботу і забезпечувати себе сам.
- Підготуйте і відішліть всі необхідні документи. Ще до отримання візи зробіть детальне портфоліо, куди повинні увійти: фотографії, заява, атестат про середню освіту, міжнародний сертифікат IELTS і всі рекомендаційні листи. Перешліть все це представникам чеської вузу і чекайте дзвінка в країну.
Зверніть увагу
Вам потрібно буде заплатити міжнародному агентству за вдале надходження в чеський вуз. Як правило, це кілька тисяч рублів.