Чим старше маля стає, тим більше їй потрібно корисних мікроелементів. Фруктове пюре є джерелом натуральних вітамінів і корисних речовин. Щоб даний продукт не завдав шкоди здоров’ю дитини, необхідно знати, як його правильно вводити в раціон харчування малюка.
Інструкція
- Вводити фруктове пюре необхідно починати з 6 місяців по ¼ чайної ложки і поступово за тиждень збільшити цей обсяг до 60-80 грам. Цієї кількості дитині буде достатньо до 8 місяців, потім збільшити до 100 грамів.
- Давати фруктове пюре малюкові потрібно після основного годування вранці, щоб простежити за реакцією організму на новий продукт, звертаючи велику увагу на стілець і стан шкірних покривів.
- При появі будь-яких шкірних висипань або зміну стільця необхідно відразу звернутися за консультацією до педіатра і тимчасово відмінити прикорм.
- Повторне введення фруктового пюре в раціон харчування малюка слід проводити не раніше, ніж через 1 місяць.
- Як правило, починати прикорм треба з пюре із зелених яблук. Вони не викликають алергічних реакцій і завдяки вмісту в них пектину сприяють легкому спорожнення кишечника.
- З великою обережністю слід вводити пюре з вишні, полуниці, малини, лісових ягід і смородини — вони здатні спровокувати алергію.
- До року не можна дітям давати грейпфрути, мандарини, апельсини, виноград, кавуни і дині. Вони є сильно алергенними продуктами.
- Вводити фруктові пюре необхідно тільки з однокомпонентних гомогенізованих пюре.
- Як перші фруктових пюре можна використовувати:
-Яблучне пюре, що містить пектин і залізо;
-Грушеве пюре, що містить фолієву кислоту, кальцій і магній;
-Бананове пюре, містить кальцій, залізо і фосфор;
-Пюре з яблук і абрикосів, що містить пектин, калій, каротин і вітамін С;
-Пюре з чорносливу, що містить калій, вітаміни В1 і В2;
-Чорничне пюре, що містить пектин і бета-каротин. - Для приготування фруктового пюре необхідно використовувати виключно свіжі фрукти вітчизняного виробництва. Фрукти потрібно ретельно промити, очистити від шкірки і натерти на дрібній тертці.