Правильне харчування малюка — запорука його майбутнього здоров’я. Тому одним з головних завдань для батьків є уважний підхід до введення першого прикорму. Після грудного молока або адаптованої молочної суміші першого їжею для дитини, що розширює його раціон, є фруктове або овочеве пюре. Пам’ятайте, що в цьому віці основним харчуванням є молоко.
Вам знадобиться
Тарілочка для годування ребенка.Гібкая пластикова ложечка, щоб не поранити ясна малюка. Для домашнього приготування необхідний блендер і сито.
Інструкція
- Овочеве пюре є першою <<дорослою>> їжею для малюка. Дітям на грудному або штучному вигодовуванні вводиться перший овочевий прикорм не пізніше 6 місяців, коли травна система дитини вже здатна перетравлювати клітковину, крохмаль, білки і жири, але не раніше 4 місяців, тому що може виникнути розлад травлення і алергічні реакції.
- Почніть прикорм пюре з овочів з ніжною клітковиною, для кращого засвоєння в організмі дитини (кольорова капуста, гарбуз, броколі). Пізніше вводите овочі з більш грубою клітковиною (белокочанная капуста, кабачок, картопля, морква).
- Давайте маляті на першому етапі прикорму тільки однокомпонентні пюре, для того щоб ви змогли оцінити реакцію організму на цей продукт.
- Запропонуйте дитині для початку 1 ч.л. пюре, або умочіть палець в тарілочку і таким чином дайте йому спробувати смак нової їжі. Для звикання до нового продукту необхідно за рекомендаціями Всесвітньої організації охорони здоров’я від 5 до 7 днів.
Збільшуйте кількість ложечок овочевого пюре поступово, доводячи до 7 місяців до 100-150 м. - Пробуйте нову страву в друге ранкове годування, щоб не пропустити можливі алергічні реакції.
Не починайте вводити перший прикорм, якщо дитина після щеплення або хворіє - Якщо малюк відмовляється пробувати овочеве пюре, розведіть його грудним молоком або молочною сумішшю. Температура пюре має бути така ж, як і грудного молоко 37оС.
Якщо дитина все — одно не їсть, не змушуйте, відкладіть це на 2-3 дні і спробуйте заново. - Не продовжуйте введення прикорму пюре з овочів, якщо раптом з’явилася висипка, свербіж, неспокій дитини, гази, діарея.
До 8 — 9 місяців до овочевого пюре додайте сир або йогурт. За даними Московського НДІ педіатрії ці продукти поєднувати можна вже з 5 — 6 місяців.
Зверніть увагу
Якщо ви прийняли рішення почати вводити прикорм після 4 місяців, порадьтеся з лікарем-педіаторов. Це можливо, якщо дитина проявляє інтерес при вигляді їжі, прагнути спробувати те, що їдять батьки.
Чи не підсолоджувати пюре — це може викликати і звикання дитини до солодкого, в результаті відмова малюка від іншої їжі.
Не використовуйте в якості харчових добавок сіль і прянощі.
Корисні поради
Щоб підвищити поживність овочевого пюре, додайте грудне молоко або молочну суміш, це ще й додасть більш рідку консистенцію їжі для кращого засвоєння.
До 9 місяців дитина здатна є більш грубу їжу, тому можна давати овочі у вигляді невеликих м’яких шматочків для своєчасного розвитку навичок жування.
Якщо дитина швидко набирає масу тіла, починайте прикорм з гомогенізованих овочевих чи фруктових пюре, якщо не набирає вагу до норми, то з кашок.