Як в’язати гачком следка


 

Пов’язані гачком следка прекрасно підійдуть не тільки для носіння з взуттям, але і як альтернатива домашнім капцям. Вони прості у виготовленні, зручні, довго носяться і досить міцно займають своє місце в повсякденному житті.



Вам знадобиться

-для пари следка 36-37 розміру буде потрібно приблизно 50 г пряжі 50 г/200 м;
-Гачок № 2;

Інструкція

  1. Виберіть пряжу для в’язання

    Для виготовлення теплих следка використовуйте пряжу з високим вмістом вовни (близько 30%) і кашеміру (приблизно 60%), а для міцності — з домішкою акрилу (достатньо 10%). Для пари следка 36-37 розміру буде потрібно приблизно 50 г пряжі 200м/50 р. Для в’язання при такій товщині нитки підійде гачок № 2.


  2. Підготуйте пряжу до роботи

    Перш ніж в’язати бажано випрати пряжу в пасмах в теплій воді. В якості миючого засобу використовуєте дитяче мило, а не пральний порошок. Після прання пряжу слід обполоснути двічі в чистій воді і одноразово у воді з додаванням оцту.
      


  3. Виконайте гурток за схемою

    Почніть з в’язання кільця з шести повітряних петель. Другий і третій ряд пров’яжіть стовпчиками з накидом, подвоюючи кількість петель. У четвертому ряду додавайте петлі при пров’язування кожного другого, а в п’ятому після кожного третього стовпчика. Тепер можна переходити до наступної частини.


  4. Виготовте носок

    Пров’яжіть п’ятнадцять рядів по колу, не змінюючи кількість петель, таким чином, сформується більшість следка. Довжину носка можна відрегулювати, збільшуючи або зменшуючи кількість рядів. Для надійності виріб краще приміряти під час в’язання і вносити корективи за бажанням.
      


  5. Сформуйте підошву

    Для цього продовжуйте в’язати стовпчики з накидом, але не по колу, а прямими і зворотними рядами. П’ятнадцяти достатньо, але не забудьте приміряти і підігнати під себе, особливо якщо ви змінювали кількість рядів при пров’язування носка.
      


  6. Зв’яжіть п’яту

    Переконайтеся, що довжина виробу достатня, потім складіть следок навпіл і пров’яжіть один ряд стовпчиками без накидов, з’єднуючи дві частини виробу. Розташування шва з виворітного боку більш естетично, але якщо шкіра ступень чутлива, то з лицьового боку більш зручно.
      


  7. Завершіть роботу

    Обв’яжіть виріб по краю стовпчиками без накида, для цього непогано підійде нитка іншого кольору. З декоративною метою можна вишити орнамент, прикрасити следок помпончікамі, бантиками і стрічками. Якщо прикріпити до таких следка підошву, вийдуть прекрасні домашні тапочки.
      



Корисні поради

набірну ланцюжок виконуйте гачком на 1-2 розміри більше ніж ви вибрали для цієї роботи.

Не стягуйте краю деталей під час в’язання.