Опуклий стовпчик з накидом є одним з базових елементів в’язання гачком. Його ще називають лицьовим рельєфним стовпчиком, бо гачок вводиться з лицьового боку в’язання.
Вам знадобиться
— нитки для в’язання гачком (наприклад, Лілія або Ірис);
- Гачок (розмір підбирається по товщині ниток).
Інструкція
- Наберіть ланцюжок з довільного числа повітряних петель і додайте ще три петлі для підйому. Зв’яжіть перший ряд звичайними стовпчиками з одним накидом. Переверніть в’язання і зробіть дві повітряні петлі підйому.
- Зробіть накид на гачок і введіть його за другий стовпчик попереднього ряду. Візьміть робочу нитку і протягніть її під стовпчиком. Якщо ви все зробили правильно, у вас на гачку має утворитися три петлі.
- Ще раз захопіть робочу нитку і протягніть її через дві петлі на гачку. Повинно залишитися дві петлі. Знову захопіть нитку і протягніть через два залишилися петлі на гачку. Опуклий стовпчик з накидом готовий.
- Наступні стовпчики в’яжуться аналогічно до кінця ряду. Щоб виходили опуклі стовпчики (особові), гачок потрібно вводити за наступний стовпчик попереднього ряду спереду.
- Щоб зв’язати виворітний варіант узору «опуклий стовпчик», введіть гачок не спереду в’язання, а ззаду за наступний стовпчик попереднього ряду. Виходить трохи інший малюнок. А, по черзі пров’язуючи один опуклий і один увігнутий стовпчик з накидом, ви отримаєте візерунок, званий «рельєфною гумкою». Використовуючи різні комбінації, можна підібрати один з безлічі візерунків для в’язання шапок, светрів і декоративних елементів одягу. Найбільше поєднання опуклого і увігнутого стовпчика нагадує візерунок «гумка» спицями.
Зверніть увагу
Врахуйте, що пов’язані рельєфні стовпчики виходять коротше звичайних стовпчиків з накидом, тому потрібно зробити на одну повітряну петлю підйому менше — тобто 2 петлі. Також цей факт треба враховувати при розрахунку довжини виробу.
Корисні поради
Рельєфні стовпчики з накидом не можна пров’язувати за початкову ланцюжок з повітряних петель — рельєфний візерунок в такому випадку не вийде. Коли вводите гачок за стовпчик попереднього ряду, обхоплюйте всю ніжку цього стовпчика замість звичайних двох ниток.