Неперевершений декоративний ефект меланжевої пряжі полягає в секційному фарбуванні ниток в різні кольори. На певних ділянках полотна з цього матеріалу чергуються різнокольорові смуги й розлучення, тони і півтони плавно перетікають одна в одну. За допомогою меланжу можна виконати ошатне виріб без додаткових прикрас — рельєфів, вишивки, аплікацій та складної викрійки.
Вам знадобиться
— меланжева пряжа;
- Однотонна пряжа;
- 3 в’язальні спиці;
- Папір;
- Олівець;
- Сантиметр.
Інструкція
- Зв’яжіть зразок полотна з меланжевої пряжі, щоб оцінити послідовність різнокольорових ділянок. В залежності від довжини робочого ряду, візерунок меланжу може змінюватися. Приміром, на пуловері маленького розміру ви можете отримати широкі смуги, а на більш об’ємною одязі — вузькі.
- Спробуйте змоделювати зовнішній вигляд майбутнього виробу відповідно до своїх вимог і особливостей фігури. Так, повної жінці підійдуть вертикальні смуги, а стрункою — горизонтальні. В’язати речі з меланжевої пряжі потрібно відповідно до візерунком.
- Для отримання багатобарвних горизонталей виконуйте одяг від кромки низу до коміра або навпаки — зверху вниз. Вертикальні смуги вийдуть, якщо в’язати деталі справа наліво. Наприклад, наберіть на спиці петлі для одного боку спинки пуловера і в’яжіть полотно до протилежної бічної лінії.
- Для в’язання з меланжу вибирайте моделі простого силуету і нехитрий візерунок полотна. Оптимальною для такого матеріалу вважається лицьова або виворітна гладь (основні деталі крою), а також еластична гумка або платочная в’язка для планок. Проста в’язка вигідно підкреслить секційну забарвлення ниток. Додаткові елементи декору тільки перевантажать виріб.
- Використовуйте однотонну пряжу-компаньйон відповідного кольору, якщо вам не до душі строкаті в’язані полотна. Фактура і товщина робочих клубків повинні точно збігатися.
- Спробуйте пов’язати головний убір оригінальної забарвлення. Ободок виконайте з різнокольорової пряжі, а ковпак — з однотонної. Зв’яжіть в комплект до шапки шарф з меланжу, а з клубка-компаньйона змайструєте помпони або пензлики для оформлення кінчиків вироби.
- При виконанні полотна великого розміру краса меланжу може загубитися. В цьому випадку можна використовувати клаптикову техніку — скласти річ з окремих фрагментів, скласти унікальну декоративну композицію і з’єднати її в єдине ціле гачком або спицями. Наприклад, зв’яжіть прямокутний плед.
- Початком роботи вам послужить форма вироби в натуральну величину. Розділіть шаблон на необхідну кількість фрагментів в залежності від своєї задумки і рівня майстерності. Ви можете зробити складові пледа квадратними і прямокутними, великими або маленькими; надати їм просту або більше хитромудру форму. Починаючої умільці рекомендується вибрати квадрати середньої величини і приєднати їх один до іншого в процесі в’язання спицями.
- Зв’яжіть перший фрагмент пледа двома прямими спицями, після чого наберіть на третю спицю крайові кромочні петлі однієї зі сторін деталі. Виконайте два сполучних ряду лицьовій гладдю (з «обличчя» вироби — лицьові, з вивороту — виворітні петлі). При цьому на кордоні двох фрагментів утворюються невеликі отвори, які будуть грати декоративну функцію.
- Починайте в’язати другу частину пледа. В процесі роботи в кожному особовому ряду слід пров’язувати спільно останню петлю робочого ряду і крайову петлю готової суміжної деталі. За описаним зразком виконайте весь плед.
- Обов’язково майте під рукою зразки в’язання (див. крок № 1). З їх допомогою можна вибудувати різнокольорові «клапті» в шаховому порядку, по діагоналі, розмістити кольорові складові навколо однотонного центру. При в’язанні з меланжевої пряжі ваша головна задача — контролювати переливи кольорової палітри, щоб домогтися потрібного дизайну.