Як взяти буддизм

Як взяти буддизм

Буддизм — одна з перших світових філософій. Проповідуючи і вивчаючи буддизм, люди вчаться добру і терпимості до оточуючих. Крім цього, вони вчаться знаходити в собі любов до всього світу. Це сама миролюбна релігія. Якщо людина готова пройти деякі випробування і зможе надалі відповідати принципам, які проповідував Будда, він може стати адептом буддизму.

Вам знадобиться

- Аудієнція Лами;
- Книга Чже Цонкапи «Ламріма»;
- Книга Патруль Рінпоче «Слова Мого Всеблагого Учителя»

Інструкція

  1. Перш, ніж приймати буддизм, слід вивчити і зрозуміти його постулати. Допомогти в цьому можуть тексти «Ламріма» Чже Цонкапи, «Слова Мого Всеблагого Учителя» Патруль Рінпоче.
  2. Людина, що вирішила стати буддистом, повинен засвоїти для себе основні буддійські істини. Їх чотири.

    Істина № 1

    Життя будь-якої істоти — тварини, людини, бога — це нескінченне страждання. Люди мучаться від холоду, спеки, депресії та багатьох інших неприємних аспектів буття. Отримуючи задоволення, людина, по суті, теж страждає. Адже він боїться втратити приємне відчуття і його джерело.

    Істина № 2

    Уміння людей ненавидіти і бажати — причина всіх їх бід. Людина, відчуваючи ці два почуття, здійснює вчинки, які обтяжують його карму.

    Істина № 3

    Щоб людина навчилася позбавлятися від страждань, йому треба навчитися покращувати свою карму. Для цього необхідно здійснювати тільки благі вчинки, позбутися пристрастей, ненависті, образ і бажань.

    Істина № 4

    Основна мета буддистів — досягнення просвітлення і нірвани (звільнення від страждань). Мудрість і моральність — ось те, що допоможе цього досягти. Людина повинна зосередитися на досягненні цих двох станів, а в допомогу йому існує вісімковий шлях, який необхідно пройти.
  3. Етапи вісімкової шляху.

    Етап 1. Істинне розуміння.

    Щоб знайти справжнє розуміння природи речей, необхідно постійно роздумувати про основні чотирьох поняттях. У них полягає вся істина буття.

    Етап 2. Справжня резолюція.

    Людина, захотів стати послідовником Будди, повинен прийняти рішення твердо слідувати по обраному шляху. Складність полягає в тому, що все, що відбувається з людиною в звичайному світі, не має його ні радувати, ні засмучувати.

    Етап 3. Справжня мова.

    Слід пам’ятати, що карма — це не тільки вчинки, а й слова. Необхідно строго стежити за своїми словами. Адептам буддизму заборонено брехати, брехати, лихословити. Все це обтяжує карму.

    Етап 4. Істинне поведінку.

    Для поліпшення карми слід постійно здійснювати тільки благі справи. Заборонено вбивати (навіть комах), ображати кого б то не було, займатися злодійством і перелюбством.

    Етап 5. Істинне життя.

    Слід запам’ятати, що наркотики і алкоголь псують карму вже лише тому, що спотворюють людську свідомість, а воно має бути чистим і ясним. Якщо людина не бажає відродитися в наступній інкарнації в світі тварин, йому слід забути про проституцію, азартні ігри і шахрайство. Захищати свою країну і справедливість зі зброєю в руках — добра справа, а от торгувати зброєю заради власної наживи — значить обтяжувати карму.

    Крок 6. Істинне зусилля.

    Людині не так просто дається вісімковий шлях, так як Сансара (реальне життя), зі своїми стражданнями, його не відпускає. Потрібно докласти зусиль, щоб пройти цей шлях до кінця.

    Етап 7. Справжня думка.

    Людині необхідно усвідомити, що те, що він вважав власним «я» — поняття досить ілюзорне. Не існує всього того, що пов’язано з особистістю, все це ефемерне і не вічно.

    Етап 8. Істинне зосередження.

    Коли людина буде вершити тільки благі справи і вдосконалюватися, він досягне чистоти свідомості, слідом за яким прийде стан повного спокою і незворушності. Все це повинно привести його до повного просвітління. Ставши просвітленим, людина вирішить, чим йому зайнятися і який подальший шлях обрати. А шляху існує два — піти в нірвану або стати боттхісатвой.
  4. Людині, що обрав для себе шлях буддиста, слід зрозуміти одну важливу річ. Народитися людиною — найвища благодать на світі. Тільки у світі людей (а не тварин або духів) існує свобода волі і, як наслідок, свобода вибору шляху. Але ж народитися людиною випало не кожному. На думку буддистів, цей шанс дорівнює тому, що черепаха, що піднімається з морських глибин і висовує голову на поверхню, потрапить своєю головою в маленький самотній дерев’яний круг, кинутий на поверхню великого світового океану.
  5. В принципі, як тільки людина, усвідомивши все вищеперелічене, прийняв всі істини і пішов по вісімкової шляху — він може сміливо вважати себе буддистом. Якщо ж послідовникові Будди потрібно офіційне визнання, то необхідна зустріч з Ламою. Краще за все дізнатися, де і коли буде зустріч або лекція з учителем. Після неї слід попросити аудієнції у Лами. Після бесіди, проведеної під час аудієнції, Лама вирішить, чи готовий людина бути послідовником Будди.

Зверніть увагу

Не існує ніяких чарівних слів і обрядів, які допомагають прийняти буддизм

Корисні поради

У першу чергу необхідно уважно прочитати Вчення Будди і вирішити, який напрям буддизму вибрати.