Як взяти високу ноту

Як взяти високу ноту

Поняття високої ноти для кожного голосу індивідуально: для баса це може бути «до» малої октави, для тенора — «до» другий, для альта — «сіль» другий, а для сопрано — «до» третьої октави. Чималий вплив на межі діапазону надають здоров’я і спосіб життя співака, а також постановка. Проте механізми і зусилля для всіх тембрів і вокальних шкіл мають кілька спільних рис.

Інструкція

  1. Не починайте заняття вокалом з високих нот. Зв’язки, як м’язи, повинні спочатку «розігрітися», придбати еластичність. Для цього почніть з вправ на легато і в середньому для свого голосу регістрі.
  2. Не прагніть опанувати всім діапазоном голосу під час перших занять вокалом. Це особливо стосується молодих людей, як юнаків та дівчат. Під час статевого дозрівання голос зазнає значних змін у обох статей: стає більш грубим, набуває характерні відтінки і діапазон. Тільки після закінчення цього періоду (у 18 років для чоловіків і в 20 для жінок) ви можете безбоязно освоювати свій діапазон повністю.
  3. Зверніться до педагога. Досвідчений викладач, по-перше, відразу визначить тип вашого голосу, по-друге, пояснить вам межі ваших можливостей. Якщо у вас соковитий баритон, не надривають свій голос співом в першій октаві — ви не тільки втрачаєте природність і багатство голосу, але і ризикуєте взагалі розлучитися з ним.
  4. Визначившись з тембром, розігрів і підготувавши голосовий апарат, переходьте безпосередньо до високих нотах. Під час висхідних пасажів створіть в собі таке враження, ніби йдете вниз, а не вгору. Цей прийом дозволить зняти психологічний затиск. Більш низький звук не здається складним у виконанні.

    Випнете живіт і напружте м’язи. Хоча повітря виходить і інстинктивно хочеться стиснути м’язи живота, ви повинні поступити навпаки: так ви створите тиск, необхідний для підтримки звуку. Саме це і називається опорою. Підкріпіте опору зручним розташуванням ніг (приблизно на ширині плечей), затисненням м’язів малого тазу. Спина повинна бути прямою, плечі розгорнені. Це положення максимально полегшує роботу легенів.
  5. Напружте м’язи губ, оформляючи голосну. Розслаблений рот «погасить» звук, позбавить його зібраності, політності і частково інтонаційної точності. Все ваше тіло повинно бути музичним інструментом, готовим до гри.
  6. Направляйте звук вперед. Не прагніть збільшити гучність за рахунок повітря, що видихається. Краще взагалі не турбуватися про гучності: правильно оформлений звук навіть в нюансі піано буде чути на великій відстані.