Існує два способи з’єднання джерел живлення: послідовний і паралельний. При першому збільшується сумарна напруга, а при другому ємність. Збільшення відбувається в число разів, яке дорівнює кількості джерел.
Інструкція
- Переконайтеся, що обидва акумулятора однакові, однаково зношені і заряджені до однаковою мірою. Якщо це не так, від їх послідовного або паралельного з’єднання відмовтеся.
- Щоб з’єднати два акумулятори послідовно, з’єднайте негативний полюс першого з них з позитивним другого. Клеми, що залишилися вільними (позитивний полюс першого і негативний другого), між собою не з’єднувати в жодному разі, інакше виникне коротке замикання. З них зніміть напруга, збільшилася в два рази.
- Щоб з’єднати два акумулятори паралельно, візьміть два діоди, здатних протягом необмеженого періоду витримувати струм навантаження. Негативні полюса батарей з’єднайте разом. Позитивний полюс однієї з батарей з’єднайте з анодом першого діода, інший — з анодом другого діода. Катоди діодів з’єднайте разом. Підключіть навантаження негативним полюсом до точки з’єднання мінусів акумуляторів, позитивним — до точки з’єднання катодів діодів. Така конструкція буде віддавати такий же струм в два рази довше, ніж одиночний акумулятор. Але навантажувати її в два рази більшим струмом не можна, оскільки завжди відкритий лише один з діодів.
- З’єднувати акумулятори паралельно без діодів не рекомендується, оскільки вони будуть розряджатися один через одного. Робіть так лише при повній впевненості, що вони однаково заряджені і зношені. Зате з такої конструкції можна знімати в два рази більший струм.
- Перед тим, як здійснювати зарядку акумуляторів, розберіть конструкцію. Заряджайте їх окремо. Це значно сповільнить знос батарей. Якщо акумулятори з’єднані паралельно з використанням діодів, зарядити їх без розбирання конструкції, до того ж, буде й зовсім неможливо.
- Після того, як зарядка буде завершена, зберіть конструкцію назад і підключіть до неї навантаження. Продовжіть експлуатацію батарей.