Для створення досить великий локальної мережі необхідно використовувати декілька мережевих комутаторів. Для їх правильного з’єднання рекомендують дотримуватися певних правил.
Вам знадобиться
- Мережеві кабелі.
Інструкція
- Якщо ви вже маєте готової до роботи локальною мережею, і вам потрібно додати до неї ще декілька пристроїв, то придбайте додатковий мережевий комутатор. У звичайних умовах підійде обладнання, що не підтримує можливість налаштування кожного LAN-порту.
- Підключіть мережевий комутатор до електромережі і закріпіть пристрій. Тепер візьміть заздалегідь підготовлений мережевий кабель з LAN-коннекторами на обох кінцях. Якщо у вашому новому комутаторі присутній порт Uplink, то підключення необхідно здійснювати саме через нього. В іншому випадку, рекомендують використовувати порт LAN1. З’єднайте за допомогою цього кабелю роз’єми LAN обох мережевих комутаторів. Можливо, для цього буде потрібно відключити один комп’ютер або принтер від першого мережного обладнання.
- Якщо ви вибрали бюджетну модель мережевого комутатора, який працює тільки в режимі автоматичного навчання, то просто з’єднаєте з його вільними LAN-портами нові мережеві комп’ютери або принтери.
- Враховуючи той факт, що мережеві комутатори, на відміну від маршрутизаторів, не підтримують функції NAT і DHCP, вам доведеться самостійно налаштувати нові комп’ютери в мережі. Для цього відкрийте центр мережних підключень і спільного доступу і перейдіть до пункту «Зміна параметрів адаптера».
- Клацніть правою кнопкою миші по значку мережевої карти, з’єднаної з комутатором. Відкрийте пункт «Властивості». Тепер відкрийте меню «Протокол інтернету TCP/IPv4», натиснувши кнопку «Властивості».
- Встановіть статичну значення IP-адреси, яке буде відрізнятися від адрес інших комп’ютерів, підключених до першого комутатора, тільки четвертим сегментом. Задайте потрібну адресу маски підмережі. Пропишіть шлюз і DNS-сервер для отримання доступу до інтернету через мережевий комп’ютер або сервер. Проведіть аналогічну настройку інших комп’ютерів.