Для додання інтерактивності веб-сторінок найбільш широко застосовується в даний час об’єктно-орієнтована мова сценаріїв JavaScript. Майже завжди для вирішення за допомогою цієї мови скільки-небудь складних завдань доводиться вдаватися до використання масивів. Починається використання масиву в сценарії з його оголошення. Подивимося, як саме це робиться.
Вам знадобиться
Базові знання мови JavaScript
Інструкція
- Створити JavaScript-масив можна кількома способами. Наприклад, так:
var sampleArray = [element_0, element_1, element_2, element_2];
Цей рядок створює масив довжиною в чотири одиниці. Якщо не вказувати елементів масиву, то і буде створений порожній масив:
var emptyArray = []; - Інший спосіб задати масив:
var sampleArray = new Array (element_0, element_1, element_2, element_2);
І цей варіант створить масив довжиною в чотири одиниці. І тут якщо не перераховувати елементів масиву, то масив буде створено порожнім:
var emptyArray = new Array ();
У такому порожньому масиві після оголошення можна створити кілька елементів з індексами, не наступними один за одним. Наприклад:
var emptyArray = new Array ();
emptyArray [4] = 47;
emptyArray [792] = 1;
На відміну, наприклад, від масивів у мові Сі, цей масив буде займати об’єм пам’яті, потрібний для зберігання тільки двох елементів, а не 793. Можна створити порожній масив заданої довжини, всі елементи якого будуть мати значення «undefined»:
var emptyArray = new Array (8);
Цей порожній масив буде містити 8 елементів, значення яких невизначено. - При будь-якому з перелічених способів створення елементами масиву можуть бути цілі або дробові числа, рядкові і логічні значення. Масиви теж можуть бути елементами інших масивів. Зразок створення масиву, що містить по одному елементу кожного з перерахованих типів:
var mixedArray = [4, 3.14, "text", true, [47, 8.1]];
З того, що масив може бути елементом іншого масиву, нескладно зрозуміти як створювати багатовимірні масиви. Зразок створення тривимірного масиву:
var multiDimArray = [[[1, true], [8, true], 3.14], «text», 42];
Все це нумеровані масиви. Для створення асоціативних (іменованих) масивів в JavaScript слід використовувати об’єкти.