Термічна обробка пружин полягає в тому, що нагріванням стали до певної температури, витримкою при такій температурі і подальшим охолодженням викликають бажану зміну властивостей металу. Одним з видів термічної обробки пружин є їх загартування.
Інструкція
- Навиває і гарт пружин здійснюється з одного нагрівання до температури 900оС в спеціальній печі. Тривалість нагрівання може коливатися в межах від 10 до 30 хвилин і залежить від діаметра прутка заготовки пружини.
- Навивання пружин з нагрітих прутків при виробництві невеликих серій ведуть на токарно-гвинторізний верстаті, обладнаній спеціальним пристосуванням для навивки. Навита пружина подається в гартівний барабан, частота обертання якого встановлюється з урахуванням часу, необхідного для загартування пружини, що визначається діаметром прутка.
- Якщо з точки зору технології не виходить загартувати пружину з одного нагрівання, то після навивки її повторно нагрівають під гарт. При масовому виробництві пружин операції нагрівання і загартування можна механізувати шляхом установки поруч з піччю гартівного бака і конвеєра.
- Як гартівної середовища використовується вода при температурі близько 40оС, а також трансформаторне масло при температурі не вище 60оС.
- З метою поліпшення механічних властивостей і усунення внутрішніх напружень після гарту пружини піддаються відпуску в конвеєрній печі. Інтервал між загартуванням і відпусткою не повинен перевищувати чотирьох годин. Відпустка здійснюється при температурі в межах 480-520оС. Охолодження пружин ведуть у воді, температура якої не перевищує 100оС, а також на повітрі в закритому приміщенні.
- Залишкову деформацію пружини після гарту і відпалу знімають після охолодження металу одноразовим стисненням до зіткнення витків з витримкою в кілька секунд.