Соду зазвичай гасять для того, щоб використовувати її як розпушувач для борошна. Розпушувач робить тісто пухким, повітряним і м’яким. Соду у випічку можна додавати і в незмінному вигляді, проте ефект буде зовсім не той, і страви вийдуть зовсім не такими смачними, якими могли б бути.
Інструкція
- Гасіння оцтовою кислотою
Наберіть трохи соди на кінчик столової ложки. Капніть пару крапель оцтової кислоти і кілька мл води. Сода почне пінитися — це при реакції солі слабкої кислоти з сильною кислотою виділяються ацетат натрію, вода і вуглекислий газ. Як тільки бульбашки перестануть виділятися, додайте суміш у тісто і відразу випікайте або смажте його. Розмішуйте соду в тесті дуже ретельно. Незважаючи на те, що реакція закінчується ще в ложці, коли компоненти нагріваються, вона відновлюється. Це і робить випічку такою пишною і м’якою. - Гасіння лимонною кислотою
У майонезній банку змішайте 5 ч.л соди і 3 ч.л лимонної кислоти. Щільно закрийте банку і гарненько потрясіть, змішуючи компоненти. У вас вийде прекрасний розпушувач для тіста, який можна зберігати кілька тижнів. Додавайте його в тісто, реакція почнеться вже там. Не забувайте все ретельно перемішувати.
Замість лимонної кислоти ви можете використовувати свіжовичавлений сік лимона. Достатньо буде 2-3 ч.л. - Цей крок повторює перший або другий за тим винятком, що кислота (оцтова або лимонна) додається в рідину, а сода — в останню порцію борошна. Реакція також починається вже після з’єднання компонентів.
- Гасіння за допомогою варення
Якщо ви збираєтеся спекти солодкий пиріг, то спробуйте погасити соду варенням. Для цього в невелику миску покладіть 2-3 чайних ложки варення, наприклад, полуничного. Потім додайте 1 ч. л соди і ретельно все перемішайте. Дайте цієї суміші постояти протягом декількох хвилин, а потім додайте до тесту.
Зверніть увагу Зверніть увагу
Багато кухарі не рекомендують гасити соду до додавання її в тісто. Вони мотивують це тим, що реакція проходить відразу, а значить, під час випікання сода не виділятиме вуглекислий газ. Але насправді соди зазвичай береться більше, ніж необхідно для проходження цієї реакції, а значить, реакція буде продовжуватися і під час процесу випікання.