Багато хто з нас до сих пір пам’ятають, як у дитинстві їздили до бабусь і дідусів у села. Будинки, тварини, хліви, прибудови, і звичайно ж, поля, величезні або невеликі домашні городи. Щорічні перекопування, добриво, бороненіе — ми тоді з трудом розуміли, навіщо це треба було, а зараз, коли ми обзаводиться своїми дачами, розуміємо, що все це робилося для захисту грунту, щоб вона була більш родючим. Для того, щоб захищати грунт на полях, в арсеналі людини величезний набір інструментів, якими можна і потрібно користуватися.
Вам знадобиться
- Обладнання для поливання
- Органічні добрива
- Мінеральні добрива
- Саджанці дерев
Інструкція
- Систематично поливайте грунт, в тому випадку, якщо довгий час немає дощу або стоїть сильна спека. Ідеальне виконання даного пункту — щоденна поливання, так ви вбережете свої поля від пересихання.
- Чи не випалюйте поля від торішньої трави і рослин. Стерня сприятливо позначиться на грунті якщо буде гнити і утворювати перегній, удобрюючи грунт. Якщо ви косите траву то забирайте її граблями, а не кидайте коли вона висохне.
- Слідкуйте за тим щоб у грунті завжди було досить мінеральних добрив. Мінеральні речовини — запорука здорового життя рослин, які знаходяться в грунті і нормального балансу грунту.
- Систематично удобрюйте грунт натуральними органічними добривами. Це зробить грунт більш жирної і родючою.
- По можливості не використовуйте важку гусеничну техніку. Це дозволить самому родючому верхньому шару грунту — гумусу — довше проіснувати недоторканим і неушкодженим.
- Насаджувати лісосмуги по периметру. Це вбереже поля від сухого вітру і дозволить їм накопичувати більше вологи.
- Лісосмуги, насаджені по периметру, також будуть сприяти більшій масі снігу на полях. Чим більше снігу тим менше промерзає грунт і тим тепліше буде рослинам та грунті під масою снігу. Більше того, навесні коли сніг буде танути грунт отримає колосальний обсяг мінеральних добрив.
- Борони поля. Це дозволить волозі рівномірно осідати по всьому периметру полів, борозни будуть затримувати вологу, мінеральні солі і не дозволять їм бути унесеними вітром.
- Своєчасно перекопують поля.
Зверніть увагу
Ні в якому разі не дозволяйте утворюватися сміттю!
Корисні поради
Боріться з ярами! Не дозволяйте їм утворюватися, своєчасно перекопують і удобрюйте грунт!