Як захистити дитину від весняного авітамінозу


 

Для нормального росту і розвитку дитині необхідно регулярне надходження вітамінів, мікроелементів, білків, жирів. І основну їх частину малюк отримує з їжею. Але з наближенням весни в їжі зберігається все менше корисних речовин, а власні запаси організму поступово вичерпуються. Саме тому в зимово-весняний період так часто розвивається авітаміноз. Однак правильно складений раціон допомагає його попередити.


Інструкція

  1. Для попередження весняного авітамінозу у дитини вже з середини зими давайте йому вітаміни. І, крім цього, включайте в раціон якомога більше корисних продуктів.
      
  2. У щоденному меню малюка має бути якомога більше свіжих овочів і фруктів. І це незважаючи на те, що до весни в них залишається мало вітамінів і мінеральних солей. Включайте в раціон ті, що найдовше зберігають свої властивості. Це яблука, цитрусові, морква, гарбуз, капуста. Готуйте дитині з них салати, а фрукти давайте в цілісному вигляді.
      
  3. Велику користь дитячому організму принесуть різні соки: морквяний, морквяно-яблучний, гранатовий, апельсиновий (наполовину розведений водою). А також компот із сухофруктів, журавлинний морс, чай з лимоном, відвар шипшини з медом. Останній давайте тільки через трубочку, оскільки він здатний пошкоджувати емаль зубів. Курс сокотерапії протягом 1 місяця допомагає попередити у дитини авітаміноз.
  4. На сніданок готуйте каші. Особливо корисні гречана і вівсяна. У них містяться вітаміни групи В, магній та інші речовини, необхідні для нормального стану нервової та кровотворної системи.
      
  5. Через день або кожен день давайте дитині сир зі сметаною. З ним малюк отримає кальцій, білки, жири. Замість цукру додайте в нього мед. В ньому є багато вітамінів і мікроелементів. За 1-2 години до сну велику користь принесе стакан кефіру. Він сприятливо впливає на роботу кишечника, що важливо. Адже саме в ньому засвоюються все надійшли з їжею вітаміни та інші речовини.
      
  6. Обов’язково включайте в раціон дитини яйця. Досить 2-3 штук на тиждень, щоб заповнити потребу організму у вітамінах А, Д і таких елементах, як залізо, сірка і мідь. Не менш важливо рослинне і вершкове масло. Жири необхідні для успішного засвоєння вітамінів А, Е, Д. Більш того, масла самі багаті цими органічними сполуками.
  7. У раціоні дитини обов’язково має бути м’ясо. Воно є джерелом амінокислот, заліза. Тому 2-3 рази на тиждень готуйте м’ясні страви. Вони допоможуть уникнути залізодефіцитної анемії.

Зверніть увагу

Щоб попередити у дитини авітаміноз, необхідно піклуватися не тільки про надходження вітамінів. Слід враховувати, що при деяких захворюваннях шлунково-кишкового тракту вони можуть не засвоюватися. Тому для профілактики різних хвороб раціон малюка повинен бути збалансованим, різноманітним і регулярним — без великих інтервалів між прийомами їжі.

 
 
 
 

Статті медичного характеру на Сайті надаються виключно в якості довідкових матеріалів і не вважаються достатньою консультацією, діагностикою або призначеним лікарем методом лікування. Контент Сайту не замінює професійну медичну консультацію, огляд лікаря, діагностику або лікування. Інформація на Сайті не призначена для самостійної постановки діагнозу, призначення медикаментозного чи іншого лікування. При будь-яких обставин Адміністрація або автори зазначених матеріалів не несуть відповідальності за будь-які збитки, що виникли у користувачів в результаті використання таких матеріалів.