Як захистити грунт

Як захистити грунт

Врожайність грунту на садовій ділянці, на городі або в полі залежить безпосередньо від заходів щодо запобігання ерозії. Дослідження показують, що затримавши і правильно вживаючи 1 см талих вод можна збільшити врожайність 1 Га на 1 центнер зерна. Погодьтеся, немало, особливо якщо врахувати, що витрати на влаштування спеціальних споруд або посів спеціальних рослин не вимагає великих витрат.

Інструкція

  1. При ухилі ділянки більше 1 градуса, всі поля нарізають поперек схилу. Якщо ділянка знаходиться на схилі з ухилом не менше 3 градусів, то обов’язково потрібно вводити сівозміни, спрямовані на захист грунту. Сівозміни потрібно насичувати просапний культурою. Якщо схили досить круті, то в сівозміну вводять культури суцільного посіву.
  2. При наявності вітрової ерозії, поля необхідно вирівнювати і розташовувати посадки поперек головних вітрів. При цьому ветроударние ділянки потрібно залужівать. Для цього найкраще підходять загородження-лаштунки з високостеблових рослин.
  3. Для того, щоб тала вода утримувалася на ділянці, має сенс сіяти куліси з парних культур. Наприклад, кукурудза і гірчиця. Вони висіваються на початку липня по одному ряду кожні 10-15 см. Це забезпечить хорошу затримку снігу на полі і його рівномірний розподіл. Щоб уникнути промерзання грунту і для повільного танення снігу, сніг ущільнюють через кожні 5-10 см. Танення снігу легко регулювати і за допомогою прийому, званого смуговим затемненням. Ці методи значно знижують швидкість ерозійних процесів і допомагають накопичити необхідну вологу.
  4. Для захисту схилів крутизною не більше 2 градусів досить оранки зябу впоперек схилу. При крутизні до 5 градусів потрібне додаткове борознування, волкованіе або заглиблення грунту.
  5. Універсальний засіб захисту від ерозії — це полосное чергування культур. Висока ефективність цього методу досягається при строгому дотриманні геометричности їх розміщення. Зовсім невелике відхилення може не тільки знизити ефективність, але і концентрувати стік, що ще більше збільшить ерозію грунтів.