З настанням осені, до початку сезону опалення, городяни стикаються з такою проблемою, як вологість стін у квартирі. Це призводить до утворення грибка і цвілі, і в подальшому — до руйнування конструкцій.
Вам знадобиться
— шпатель;
- Пензлик;
- Металева щітка;
- Водонепроникна фарба;
- Фунгіцид;
- Швидкосохнучий цемент;
- Гідрофобізатор.
Інструкція
- Насамперед з’ясуйте причину вологості і усуньте її. Забезпечте хорошу вентиляцію приміщення, полагодите водостічну трубу і жолоби (якщо їх цілісність порушена), зверніться в керуючу компанію з заявою для закладення швів, відремонтуйте негерметичні трубопроводи.
- Перепинити шлях волозі та спорудити так звану водонепроникну завісу. Для цього використовуйте двокомпонентну фарбу, яка складається з епоксидних смол. Вона відмінно захистить стіни від мікроорганізмів і грибків. Крім цього, така фарба здатна прикрасити стіни, тим більше що для цього не додається багато зусиль.
- Візьміть металеву щітку і зачистите весь периметр стіни, видаливши тим самим пил і продукти ерозії. Якщо стіни покриті штукатуркою, змочіть їх за допомогою валика і через деякий час очистіть. При наявності грибка або цвілі обробіть стіни фунгіцидом, зчистите скребком і нанесіть повторний шар, дайте йому висохнути. Якщо після цих процедур стіна зберегла сліди вогкості, покрийте її поверхню тонким шаром швидковисихаючого цементу. Використовуйте для цього широкий шпатель.
- Ретельно розмішайте водонепроникну фарбу за допомогою спеціальної насадки на дриль. Так як лакофарбові вироби відрізняються своєю недовговічністю, приготуйте невелика кількість фарби, при необхідності, трохи пізніше, приготуйте наступну порцію. Змочіть валик у фарбі і швидкими рухами нанесіть на поверхню стіни. Необхідно пройтися два-три рази. Повторні мазки наносите перпендикулярно по відношенню до першого шару.
- Для захисту стін від вогкості можна скористатися водовідштовхувальним просоченням — гідрофобізатори. Після обробки стін даними засобом зникне вогкість і грибок, в приміщенні стане значно тепліше, а витрати на обігрів знизяться. Гідрофобізатор проникає вглиб стіни при правильній обробці і не дає їй вбирати воду. На відміну від фарби, даний засіб не утворює плівки на поверхні стін, а термін служби коливається до п’ятнадцяти років.