Для максимального захисту автомобіля від угону потрібно використовувати весь арсенал сучасних охоронних систем. Так, найнадійнішою в світі сигналізації не існує. Все, що ви можете виграти, захищаючи свій автомобіль, — це час. Якщо у вашої машини кілька ступенів захисту, то, швидше за все, з нею просто не стануть зв’язуватися.
Інструкція
- Для максимального захисту автомобіля від угону необхідно встановити на нього різні охоронні системи.
- При установці автосигналізації зверніть увагу на блокування: в ідеалі їх повинно бути дві. Блокування не дають можливості завести автомобіль, відключивши сигналізацію.
- Можна встановити секретку. Наприклад, тумблер, не переключивши який, не можна завести машину. Тумблер, звичайно, повинен бути захований тільки в вам відомому місці.
- Ставте сигналізацію зі зворотним зв’язком. Такі сигналізації мають жк-дисплей, на якому відображається все, що відбувається з автомобілем. Навіть якщо машину знімуть з охорони сканером, вам прийде сигнал, що машина відкрита. Є сигналізації з діалоговим (плаваючим) кодом — такий код складніше просканувати.
- З електронних систем безпеки можна додатково встановити іммобілайзер. Іммобілайзер відключається міткою — якщо ви сіли в салон, і мітка знаходиться при вас, машина заведеться. Ніяких додаткових дій робити не потрібно. Якщо ж вас з машини висадили, то через деякий час двигун затихне, як тільки закінчиться дія радіозв’язку мітки з іммобілайзером. Тому мітку ніколи не носять на ключах від машини. Вона повинна лежати у вашій кишені.
- Електронні системи безпеки оптимально доповнити механічними протиугінними замками. Блокування рульової клонкі робить замок «Гарант». Він фіксує кермо в одному положенні. Не плутайте «Гарант» з рульовим замком, який просто надівається на кермо. Такий замок дуже просто знімається. «Гарант» же фіксується знизу керма в спеціальному «кишені». Єдиний мінус «Гаранта» — незручно встановлювати.
- Якщо у вас машина з АКПП, поставте замок на коробку передач. Такий замок фіксує коробку в положенні Parking. Є замки штирьові і бесштиревие. Штирові замки треба щоразу вставляти в роз’єм коробки. Бесштиревие при повороті ключа виїжджають і заїжджають самі. Всі кріпильні болти замку знаходяться під коробкою передач.