Технічно повністю захистити від копіювання текст неможливо. Але ускладнити життя тим, хто зазіхає на ваші оригінальні тексти, цілком реально. Також існують прийоми, що дозволяють зменшити частоту копіювання тексту. І є юридичні аспекти, знання яких хоч і не захистить від копіювання, але допоможе вам довести ваші права на «викрадений» текст.
Інструкція
- Додайте в футер знак авторства і попереджувальний напис: «Всі матеріали є власністю і не підлягають копіюванню» або «При використанні матеріалів сайту посилання на сайт (ім’я сайту) обов’язкове». Від копіювання даний напис не врятує, але самих «чесних» викрадачів контенту все ж зупинить.
- Технічні прийоми, що блокують копіювання. Вставте в код сторінки наступне:
body oncopy = «alert (‘Зміст сайту копіювати заборонено»); return false; »
Тоді, при спробі копіювання тексту в браузері Internet Explorer буде з’являтися напис «Матеріали сайту копіювати заборонено». Це відлякає чесних і малодосвідчених злодюжок.
Ще варіанти: додайте в код атрибут oncopy = «return false» і текст також буде неможливо скопіювати з браузера. Або ще варіант: додайте в код атрибут onselectstart = «return false». У цьому випадку текст не буде виділятися для копіювання. Додавання oncontextmenu = «return false» зробить неможливим виклик контекстного меню. Будьте обережні з такими «добавками». Пошукові роботи можуть порахувати такий код дивним, що негативно позначиться на індексації сторінок. - Ще один спосіб захисту тексту від копіювання — посилання на матеріал. Як тільки ви опублікували статтю, зробіть анонс з посиланням на неї в ЖЖ, Твіттері, блогах, форумах — скрізь, де ви вважаєте можливим і потрібним. Пошукові машини проіндексують ваш текст як пріоритетний, і у видачі він буде вище, ніж скопійований.
- Юридично грамотні заходи захисту тексту від копіювання наступні. Зафіксуйте дату створення тексту: відправте текст в роздрукованому вигляді собі поштою. Або зафіксуйте створений текст документально — це процедура, що застосовується у великих компаніях. Іноді потрібно нотаріальне завірення створеного тексту, якщо він має велику цінність і висока ймовірність його копіювання. Все це робиться заздалегідь, до того, як текст буде опубліковано в інтернеті.
- Якщо ви виявили, що ваш текст розміщений на чужому ресурсі, пишіть листи з доказом ваших прав на текст власникові ресурсу, вимагайте прибрати крадений контент. Можливо, буде потрібно звернутися в суд, щоб довести свої права і компенсувати збиток, нанесений копіюванням.