Батьки, прагнучи навчити малюка читання якомога раніше, частенько забувають про те, що мотивація набагато важливіше технічного досвіду. Потрібно, щоб дитина любив читати, а чи вміє він це робити — не настільки значимо, поправимо. Спочатку постарайтеся захопити читанням, прищепити любов до нього.
Інструкція
- Щоб ваша дитина полюбив книги, спробуйте захопити його словесним творчістю, мовою до того, як він навчиться читати. Пограйте з ним в гру «Відгадай-ка!» Наприклад, так: «Це нагадує шматок сиру — що це?» (Місяць), «Вони схожі на блискучі іскорки» (Сніжинки), «Хто така Рижко?» (Білка: вона ж не біла, а руда!). Придумування слів, яких немає в мові, порівняння — це художні засоби, що використовуються письменниками. Дитина, котра опанувала їх, ще до початку самостійного читання буде відчувати себе в світі книг як вдома.
- Не втрачайте час, коли дитина захоплено і наполегливо прагнути знайомитися з усім новим: іграшка, книга. Для малюків придбайте книжки з великим шрифтом, красивими і реалістичними ілюстраціями. Сприйняття сюжету і словесного майстерності тісно пов’язані з враженням, яке виробляють улюблені всіма дітьми картинки. Якщо ви не можете відразу визначити, хто зображений на картинці — собачка або мишу, відкладіть це екземпляр.
- Зробіть так, щоб книги в будинку були завжди доступні дитині. Обладнайте спеціальне місце, невеликий стелаж або шафа, який малюк міг би самостійно використовувати (діставати і складати в нього книжки) в будь-який час.
- Навіть коли ваша дитина навчився читати сам, продовжуйте читати йому вголос. Спільне з малюком читання — процес творчий і захоплюючий, нехай на мить, повернення в світ власного дитинства. Читаючи, згадайте про важливе забутою справі, зупиніться на «найцікавішому» місці і запропонуйте дитині продовжити самостійно. Звільнившись, розпитайте про те, що ж відбулося далі (вам теж дуже цікаво дізнатися).
- Заведіть традицію разом читати на ніч, в дорозі, подорожі, у черзі в дитячій поліклініці. Діліться з дитиною думками про прочитане, обговорюйте вчинки героїв (чому той чи інший зробив так, а не інакше; чим би все закінчилося, якби …).
Порадьте дитині прочитати улюблену книгу вашого дитинства, порівняйте ваші враження. - Сходіть разом в книжковий магазин. Купуйте книгу, яку дитина вибере сам, навіть якщо це будуть комікси. Не змушуйте його читати книги тільки за вашим вибором або шкільній програмі.
- Будьте головним заразливим прикладом для дитини — читайте самі.