Батьки малюків нерідко зустрічаються із запаленням слизової оболонки очей, яка супроводжується гнійними виділеннями. Необхідно відразу ж проконсультуватися з лікарем офтальмологом для призначення лікування.
Інструкція
- Пам’ятайте — без консультації з лікарем ніколи не закопуйте в очі дитині ніяких ліків, за винятком прокип’яченої і відстояної води. Проконсультуйтеся з лікарем, як повинні зберігатися краплі. Якщо краплі повинні зберігатися в холодильнику, обов’язково зігрійте їх перед закапуванням. Очі чутливі до холоду і тепле ліки легше переноситься.
- Перед процедурою вимийте руки з милом. Нігті повинні бути короткими. Прокип’ятіть скляну частину піпетки. Можна використовувати як піпетки одноразовий стерильний шприц на один мілілітр, зрозуміло, прибравши голку.
- Роз’ясніть малюкові, що ви хочете зробити і для чого і що буде трохи неприємно. Можна пообіцяти дитині подарунок за спокійну поведінку.
- Протріть очі ватяними дисками, рухаючись до носа. Якщо в очах малюка накопичилися гнійні виділення, то спочатку промийте їх прокип’яченої водою або відваром трав, наприклад, ромашки. Якщо гною немає, то можна відразу закапувати ліки. Обов’язково промийте обидва ока, спочатку здоровий, потім хворий. Використовуйте для кожного ока окрему серветку або ватний диск.
- Струсніть бульбашку. Якщо закопуєте перший раз, то прочитайте інструкцію уважно.
- Покладіть дитину на спину, голову трохи закиньте назад. Якщо дитина неспокійний, то попросіть домочадців підтримати малюка. Рекомендують сповивати руки немовлятами для безпеки процедури.
- Обережне відтягніть вниз нижню повіку дитини. Якщо дитина дуже боїться, то м’яко і швидко великим і вказівним пальцями розкрийте повіки. Закапайте в зовнішній край ока одну або дві краплі. Промокніть серветкою зайве ліки. Кінчик піпетки не повинен торкатися слизової очі.
- Дозвольте дитині закрити очі. Ніжними дотиками помасажуйте очі через закриті повіки. Якщо очі почали сльозитися, то дія ліків почалося.
- Щоб не травмувати дитину краще використовуйте замість краплею мазі. Вони мають спеціальне пристосування типу піпетки, яке дозволяє видавлювати краплі в кут ока. Далі мазь розходиться по оку самостійно. Крім того, мазі викликають більший ефект, ніж краплі, оскільки не дратують слизову і сльози не вимивають ліки.
Зверніть увагу
Пам’ятайте, що краплі слід застосовувати тільки за призначенням офтальмолога.
Корисні поради
Розкритий флакон зберігайте не більше двох тижнів.