Як закінчити годування грудьми

Як закінчити годування грудьми

За рекомендаціями педіатрів годувати дитину грудьми слід до 1,5-2-х років. До цього віку в малюка вже сформований власний імунітет, немає такої потреби в маминому молоці, як раніше, і тому можливе завершення лактації.

Інструкція

  1. Якщо відпала необхідність грудного вигодовування, коли малюк прикладається до грудей всього 1-2 рази на добу, його раціон вже містить досить страв з твердої їжі, молочних продуктів і т.д., відлучення від грудей буде проходити практично непомітно для дитини. У цьому випадку малюк сам ініціює закінчення лактації. А якщо ще й сама мама відчуває, що молока прибуває все менше і менше, значить, пощастило подвійно — обидва готові відмовитися від грудного вигодовування.
  2. Причиною насильницького відлучення може бути стомленість мами від того, що потрібно бути постійно готовою задовольняти вимоги крихти в ссанні грудей. Це важко при великій завантаженості мами домашніми клопотами або при її виході на роботу.

    Тоді необхідно пам’ятати, що основне правило закінчення грудного вигодовування — це поступовість. Для того щоб завершити етап годування грудьми з найменшим збитком для фізичного і психічного здоров’я мами і малюка, потрібно досить багато часу. Як правило, мова йде про місяці.
  3. Отже, якщо рішення про закінчення грудного вигодовування прийнято остаточно і безповоротно, то почати треба з введення обмежень, а потім і заборон на прикладання до грудей в громадських місцях, в гостях або при прийомі гостей у себе вдома і т.д.
  4. Після цього необхідно зменшити кількість денних годувань грудьми. На прохання крихти дати груди реагуйте спокійно, намагайтеся відволікати малюка іграми, виводите його на прогулянку і т.д.
  5. Наступний етап — привчити дитину засинати вдень без маминих грудей. Тут можуть допомогти близькі мамі і дитині люди, які в її відсутність будуть укладати малюка, пояснивши йому, що мама пішла ненадовго у важливій справі. Звичайно, малюк буде чинити опір і стане засипати без мами далеко не відразу, але поступово він звикне до присутності рідної людини і все ж засне без неї.
  6. Засипати вдень у присутності мами — наступний щабель процесу відлучення. Коли маля в ліжечку, спробуйте виходити з кімнати ненадовго, потім збільшуйте час своєї відсутності. При цьому потрібно пояснити, що мама поруч, просто виконує якусь домашні роботу. Через деякий час, у вашій радості, малюк стане засипати один.
  7. І, звичайно, «вищий пілотаж» — привчити малюка засинати без грудей ввечері. Спочатку придумайте ритуали, який будите здійснювати щоразу перед сном. Наприклад, читати книгу, вмиватися, складати іграшки і т.д. Важливо дотримуватися точну послідовність дій раз за разом і поступово виключити такий ритуал, як смоктання грудей. Через деякий час малюк перестане помічати, що йому чогось не вистачає.
  8. Серед мам і бабусь поширена думка, що завершувати лактацію потрібно неодмінно навесні. У цьому є певне раціональне зерно, так як закінчення грудного вигодовування веде до зниження імунітету малюка, який без підживлення грудним молоком не справляється із зимовими холодами чи літніми іграми на вулиці в піску, вживанням в їжу нових фруктів і ягід і т.д.
  9. Протягом усього періоду завершення лактації мама повинна бути впевнена в тому, що робить, спокійна й наполеглива. Однак якщо ви станете помічати надмірно виражений негативний протест з стогони крихти, будьте готові повернутися на крок назад і, трохи почекавши, почати все заново.

Зверніть увагу

Коли грудне вигодовування завершується штучно, тобто молоко продовжує прибувати в достатній кількості, багато жінок вдаються до спеціальних препаратів, переважною лактацію або перетягують груди. У цьому випадку може початися гормональна перебудова організму, що викликає, у свою чергу, депресивні стани мами, що безсумнівно відіб’ється і на дитині.

Корисні поради

Важливо пам’ятати, що якщо груди для малюка — не засіб вгамування голоду, а можливість заспокоїтися, позбутися страху та дискомфорту, відлучення буде для нього лише збільшенням стресового стану. У такої потреби в ссанні грудей напевно є психологічні причини, пов’язані з якимись негативними обставинами в житті малюка і вимагають швидкого вирішення.

Джерела