В’язання шкарпеток спицями дуже захоплююче заняття. Шкарпетки, пов’язані із широкого кола за допомогою п’яти панчішних спиць, виходять безшовними і зручно сидять на нозі. Вигострене майстерність по набору петель, вив’язування п’яти і підйому стопи завершується в’язанням миска. Мисок бути також художнім елементом при в’язанні оригінальних моделей шкарпеток. У результаті домочадці отримують по парі теплих шкарпеток до зими.
Вам знадобиться
пряжа, панчішні спиці, голка
Інструкція
- Мисок зазвичай в’яжуть лицьовій гладдю. В’язання стандартного миска починайте після того як довяжете следок до мізинця. Бажано щоб число петель перед виконанням операції зі скорочення петель було парне. Порахуйте петлі, що залишилися після в’язання следка, і запам’ятайте їх кількість. Зменшення петель починайте по краях кожного кола в’язання наступним чином.
- Петлі на першій спиці в’яжіть лицьовими петлями, наприкінці дві передостанні петлі пров’яжіть в одну лицьовій петлею і довяжіте останню петлю спиці лицьової. Спочатку другої спиці першу петлю пров’яжіть лицьовій, а потім дві петлі пров’яжіть разом в одну лицьовій поворотною, повернувши першу петлю з цих двох. Далі на третій спиці повторіть порядок збавляння петель, як і на першій спиці. На четвертій спиці зробіть убавленіе петель аналогічне збавляння на другий спиці.
- Виконуйте убавленіе петель в кожному другому ряду до тих пір, поки число петель на спицях не залишиться рівним половині від кількості петель, порахованих перед в’язанням миска. Продовжуйте збавляти петлі в кожному круговому ряду, поки на чотирьох спицях не залишиться вісім петель, тобто дві петлі на одній спиці. Решта петлі нанизайте на товсту голку з ниткою, якою ведеться основна в’язання. Туго стягніть петлі, кінець нитки просмикніть всередину носка і закріпіть з виворітного боку. Цим моментом і закінчується в’язання звичайного миска шкарпеток.
- Існує ще один спосіб збавляння петель круговими спицями для дрібних речей. Цей метод аналогічний зменшенням петель при в’язанні рукавиць. Кінець в’язаного полотна набуває в цьому випадку форму трикутника. Закінчити в’язання шкарпеток можна таким же чином. Скорочення петель йде по краях стопи. Вив’язуються такий трикутник досить просто.
- Перші дві петлі на першій і третій спицях пров’яжіть разом за задні стінки лицьової. На другій і четвертій спицях останні дві петлі пров’яжіть разом лицьовою за передні стінки. Робіть убавленіе в кожному круговому ряду або через ряд, в залежності від кількості петель, що залишилися після в’язання следка. Коли на кожній спиці залишиться по дві-три петлі, переведіть петлі верхньої частини носка на одну спицю, а нижній частині на іншу спицю. Продовжуйте убавленіе. Коли залишиться всього дві петлі, обірвіть нитку і протягніть одну петлю через іншу, потім туго затягніть. Кінець нитки сховайте на вивороті носка.
Корисні поради
Щоб шкарпетки вийшли симетричними і однаковими за розміром, запишіть кількість петель і рядів в ході різних етапів в’язання першого носка (набрані петлі, гумка, п’ята, підйом і т.д.).