Якщо у вас в стіні з якоїсь причини з’явилася діра, її треба якось закрити, тим більше що ремонт проводиться дуже швидко і без особливих проблем. Все, що для цього необхідно — це шпаклівка зі шпателем. Звичайно, якщо діра величезна, доводиться потрудитися і запастися додатковими матеріалами.
Інструкція
- Невеликі дірки типу щербини або дірки від цвяха закладаються так: спочатку на дірку шпателем наноситься шпаклівка, після чого цим же шпателем знімаються її надлишки. Після висихання шпаклівки (кілька годин) оброблене місце зачищається шкіркою, після чого щіткою з нього змахує пил. Після закінчення робіт пляма зафарбовується.
- Великі діри. Усувається зайва штукатурка. Для цього використовується ніж, яким слід розчистити дірку від розкришитися штукатурки, а потім вирівняти краю. Далі отвір заповнюється зім’ятою газетою, а зверху покривається гіпсовою шпаклівкою. Всі залишилися порожнечі заповнюються лицьовій шпаклівкою. Ця шпаклівка наноситься також на ділянку стіни, прилеглий до діри. Потім оброблене місце залишається в спокої на ніч, щоб воно остаточно просохло.
- Вранці зашпакльовані місце обробляється наждачним папером, поки не встане врівень з площиною стіни. Потім відремонтовану ділянку зафарбовується такою ж фарбою, якою була зафарбована вся стіна.
- З величезними дірками ситуація зовсім інша. Тут потрібно діяти грунтовно. Насамперед виконуються дії, описані в другому кроці. Потім береться лейкопластир, який наклеюється на дірку, повністю її закривши. Складки розрівнюються за допомогою ножа.
- Далі лейкопластир покривається тонким шаром міцної шпаклівки, для того, щоб поверхня лейкопластиру була злегка прикрита. Щоб зробити «латку» більш міцною, можна наклеїти ще один шар лейкопластиру на шпаклівку, хоча найчастіше це не потрібно. Якщо все ж таки планується наклеїти лейкопластир в два шари, то другий його шар клеїться поперек першого і тільки на шпаклівку. Знову поверхню залишається на ніч, щоб просохла шпаклівка.
- Вранці місце обробляється наждачним папером без натиску, щоб не «оголити» шар лейкопластиру. Далі змахує пил, а відремонтовану ділянку стіни зафарбовується в тон з усією стіною.