Як закрити глибоку подряпину

Як закрити глибоку подряпину

У дорозі трапляється всяке. Іноді випадковий камінчик може нанести покриттю автомобіля значні пошкодження. І без перебільшення можна сказати, що кожна подряпина на улюбленому автомобілі проходить прямо через «серце» автолюбителя.

Інструкція

  1. Закласти подряпини можна в автомайстерні або самостійно. Все залежить від самої подряпини. Якщо вона неглибока і невелика, не зачіпає глибинний шар фарби, а лише пошкодила лакове покриття, то можна обійтися поліроллю, полірувальною пастою або олівцем-антіцарапіном. До складу поліролі та полірувальної пасти входять дрібнозернисті абразивні речовини. Застосування подібних засобів дозволяє, знявши невеликий шар поліровки, домогтися рівної поверхні. Ці роботи ви можете зробити і самі.
  2. А от якщо подряпина досить глибока, білого кольору, зачіпає шар фарби і навіть металу, то займатися нею повинні вже фахівці. Однак існує багато технологій, які народні умільці пропонують невдалим автовласникам.
  3. Розведіть трохи автоемалі відповідного кольору на невеликій відкритій поверхні, наприклад, на картонці. Помішуючи сірником, дочекайтеся, коли емаль придбає консистенцію густої сметани, потім зубочисткою нанесіть емаль на подряпину, намагаючись потрапити точно в місце пошкодження. Якщо не поспішати, діяти акуратно, місце пошкодження стає практично непомітним.
  4. Можна використовувати промислово розроблені ремонтні комплекти, які продаються в автомагазинах. Такі набори прості у вжитку, досить ефективні, якщо слідувати інструкціям по застосуванню. Недолік у них тільки один: не завжди можна точно підібрати колір. Наприклад, олівець для реставрації є тубу з пензлем та автомобільною фарбою всередині. На відміну від антіцарапіна, ця фарба проникає вглиб подряпини і захищає її від корозії і вологи, досить стійка до впливу навколишнього середовища. Отже, підготуйте пошкоджену поверхню до фарбування. Для цього ретельно очистіть і знежирте місце подряпини. Знежирювачах зазвичай продається в комплекті з олівцем. Можна також скористатися розчинником і пр. Варто обробити поверхню антикорозійною грунтовкою. Потім збовтайте тубу з фарбою, потрясіть її кілька хвилин, щоб фарба змішалася до однорідного кольору.
  5. Використовуючи зубочистку, нанесіть тонким шаром фарбу на подряпину. Повторюйте нанесення до тих пір, поки рівень фарби в подряпинах не зрівняється з рівнем всього покриття кузова. Нанесіть шар автомобільного лаку. Відполіруйте забарвлену поверхню через тиждень, коли фарба і лак досить висохнуть.
  6. Ще один спосіб полягає в послідовному нанесенні автошпатлевки (для забивання самої подряпини), грунту (для вирівнювання поверхні), підібраною за кольором фарби. Після висихання пошкоджена поверхня полірується абразивної поліроллю, наприклад, потім простий Автополіроль. Якщо фарба підібрана трохи не в тон, абразивної поліролем слід обробити всю частину кузова, де проходить подряпина. Кольори змішаються, і буде менш помітний відреставрований фрагмент.