Як закрити посилання

Як закрити посилання

Працюючи над пошуковою оптимізацією свого сайту, вебмастер нерідко стикається з необхідністю сховати від пошукових роботів частина посилань який або зі сторінок. Є кілька способів це зробити.

Інструкція

  1. Один із способів дати знати пошуковому роботу («краулер»), що за цим посиланням йому йти не треба — додати в тег посилання атрибут rel, що містить значення «nofollow». Тобто, якщо посилання в оригінальному вигляді виглядає, наприклад, так:

    <a href=»http://google.com»> Туди не можна! </ a>

    то з маскує добавкою її треба писати так:

    <a href=»http://google.com» rel=»nofollow»> Туди не можна! </ a>
  2. Варіант другий: Noindex.

    З деяких пір краулери Яндекса перестали реагувати на директиву «nofollow» і, для відновлення керованості норовливих роботів, вебмастери почали використовувати тег «noindex». Цим способом можна маскувати не тільки лише одне посилання, але й текст або будь-які інші елементи сторінки, які знаходяться всередині відкриває і закриває тегів noindex. Приклад з тієї ж самої посиланням — вихідний варіант:

    <a href=»http://google.com»> Туди не можна! </ a>

    Варіант, замаскований тегом noindex:

    <noindex>

      <a href=»http://google.com»> Туди не можна! </ a>

    </ Noindex>
  3. Варіант третій: Nofollow + Noindex.

    Можна комбінувати ці два способи — адже роботи інших пошукачів, як і раніше беруть nofollow до уваги. Тобто додавати в посилання атрибут rel зі значенням «nofollow», а саме посилання поміщати всередину тега noindex. Посилання з попередніх прикладів у цьому варіанті стане виглядати так:

    <noindex>

      <a href=»http://google.com» rel=»nofollow»> Туди не можна! </ a>

    </ Noindex>
  4. Варіант четвертий: PHP-скрипт.

    Щоб не залежати від постійно трансформуються правил пошуковиків, можна змінити сам принцип маскування — не розставляти вказівні знаки для роботів у html-тексті сторінки, а побудувати «станцію пересадки» і всі посилання направити туди. Тобто треба зробити php-сторінку на вашому сайті і потрібні посилання направити на неї, додавши відмітку про те, куди насправді повинна вести це посилання. Скрипт, що міститься в php-сторінці, буде читати адресу і відправляти відвідувача за призначенням. Оскільки сама сторінка-скрипт не міститиме ніяких посилань, то нічого не буде додавати в процес індексації. Посилання на такий проміжний php-скрипт буде виглядати, наприклад, так:

    <a href=»site.ru/trans.php?ste=http://google.com»> Туди не можна! </ a>

    У цьому приклад site.ru — ім’я вашого сайту, а trans.php — ім’я php-скрипта. Сам скрипт дуже простий:

    <? Php

     Header («Location :».$_ GET ['ste']); exit ();

    ?>

    Написати його можна в будь-якому текстовому редакторі, наприклад в блокноті. Єдине, але дуже важлива умова — перед найпершим значком коду (<) не повинно бути нічого! Ні пропусків, ні рядка, ні якось тексту … Документ збережіть з іменем trans.php і завантажте на сервер свого сайту.

    Якщо ви займаєтеся пошуковою оптимізацією сайту, то в кореневій папці повинен бути файл з ім’ям robots.txt. У нього, після рядка:

    User-agent: *

    слід додати рядок:

    Disallow: / trans.php

    щоб заборонити індексацію цієї проміжної сторінки.