Як закрити приватного підприємця

Як закрити приватного підприємця

Закриття або ліквідація приватного підприємця у більшості своїх випадків здійснюється за його власною ініціативою. Можливо, не влаштовують обороти, або виникли інші більш перспективні види діяльності.

Інструкція

  1. Для початку потрібно закрити всі рахунки приватного підприємця в банках. Закриття рахунку здійснюється за відповідною заявою. Важливо не забути в п’ятиденний термін після закриття повідомити про це інспекцію федеральної податкової служби, інакше вам загрожує штраф у розмірі п’яти тисяч рублів.
  2. Потім вам необхідно в інспекції федеральної податкової служби отримати довідку про відсутність заборгованостей. Для цього потрібно буде подати відповідну заяву та пройти податкову перевірку. Як правило, це найтриваліший етап при закритті приватного підприємця. Після податкової перевірки, ви отримаєте на руки — акт перевірки і відповідну довідку.
  3. У фондах обов’язкового соціального страхування та пенсійному фонді потрібно отримати довідки, що підприємець не має в них заборгованостей. Процедура схожа з податковою інспекцією — подача заяви і перевірка, яка завершується видачею відповідних довідок. Ці процедури доцільніше починати після проведення податкової перевірки, тому що практично всі фонди воліють проводити свої перевірки за актом податкової, що в результаті значно економить час.
  4. Якщо приватний підприємець перебував на обліку в органах митних служб — то його необхідно зняти з обліку в таких органах.
  5. Необхідно знищити печатку приватного індивідуального підприємця в органах МВС, якщо він таку мав.
  6. Приватний індивідуальний підприємець знятий з обліку в органах федеральної податкової інспекції, у фондах соціального страхування, його рахунки закриті і друк знищена. Все!