Як заквашувати капусту

Як заквашувати капусту

Квашена капуста багата вітамінами і мікроелементами, особливо в ній багато вітаміну С, що робить її незамінною у профілактиці весняного авітамінозу. Рецепти квашеної капусти настільки різноманітні, наскільки дозволяє фантазія господині. Можна квасити капусту шінкованной або ж січеною, половинками і навіть цілком. Смак її залежить від рецептури і доданих пряностей. Заготовляють її в діжках, бочках, але найпростіший спосіб — квасити капусту в банку.

Вам знадобиться

капуста, морква, сіль

Інструкція

  1. Для квашення придатні тільки середні сорти — у них соковиті хрусткі листя з тонкими прожилками. Спочатку готують качани з розрахунку на одну трилітрову банку 3 кг капусти. Їх миють, знімають верхні зелене листя, відокремлюють від качани.
  2. Потім потрібно підготувати моркву. Її кількість залежить від смаку господині. Морква вимити, ножиком зіскоблити шкірку і натерти на тертці у вигляді дрібної стружки. Приготувати чисту велику каструлю або таз.
  3. Капусту нашаткувати і викласти в підготовлений таз. Змішати з морквою, посолити з розрахунку 3 столових ложки солі на трилітрову банку. Важливо! Сіль повинна бути не йодованої, бажано кам’яну велику.
  4. Після того, як капуста буде добре перемішана, вона пустить сік. Тепер її укласти в простерилізовані банки. Укладати треба шарами, утрамбовувавши дерев’яної ступкою. Коли банка заповниться, її поставити в ємність для збору випливає через край соку.
  5. Протягом 3 днів слідкувати за газоутворенням в банках, протикати кілька разів на день капусту дерев’яною паличкою. Якщо це проігнорувати, то капуста вийде несмачна. Так само треба підливати банки витік розсолом, щоб зверху капуста не була суха.
  6. Довго тримати капусту в цьому процесі не слід, інакше вона вийде дуже кислим. Після закінчення трьох днів гази майже перестануть виділятися, випустити їх ще раз і закрити банки розпареними пластмасовими кришками. Поставити в холодне місце, де капуста дозріє протягом 10 днів і буде готова до вживання.