Народна мудрість «вдома і стіни допомагають» особливо актуальна для призовників. Безумовно, служити зручніше в частинах, які розташовані ближче до рідного дому. Але принцип екстериторіальності Російської Армії не завжди залишає юнаків в рідних краях. Хоча деякі виключення з правил все ж існують.
Інструкція
- Підготуйте пакет документів для подачі у військову комендатуру. Згідно з чинним законодавством, комісаріат може прийняти рішення про призов військовослужбовця в найближчі військові частини у виняткових випадках. Приміром, якщо призовник перебуває у шлюбі і має малолітню дитину, то його можуть залишити служити в рідному місті. В цьому випадку, необхідно самостійно пред’явити оригінал і копію свідоцтва про укладення шлюбу і народження дитини в комендатуру або документи, що їх замінюють (довідки з відділення РАГСу). На сьогоднішній день саме цей аргумент для співробітників комендатури є найпереконливішим в питанні напрямки новобранців в місцеві військові частини.
- Поставте до відома призовну комісію про те, що у вас на утриманні знаходяться літні батьки пенсіонери або інші члени сім’ї. В такому випадку, вам буде потрібно документально довести, що ви є головним годувальником у сім’ї, і що батьки регулярно потребують вашої звільнення за станом здоров’я і не працюють. Візьміть довідку з місця роботи, довідку про отримання субсидії (у тому випадку, якщо сім’я користується пільгами держави), копії пенсійних посвідчень батьків. В деяких випадках вас також попросять в усній формі довести або розповісти про те, в чому полягає догляд, і як ви забезпечували його до моменту призову.
- Зверніться до роботодавця за клопотанням у військовий комісаріат в тому випадку, якщо на момент призову ви працевлаштовані в органах місцевого самоврядування: муніципалітеті, регіональної адміністрації, місцевих парламентах і т.д. На прохання місцевої влади комісаріат може піти на поступки, проте останнє слово буде за армійським керівництвом.
- Заявіть про свої уподобання членам комісії під час її проходження. Попросіть зафіксувати, що ви хотіли б служити в конкретній частині або в певних військах. Як правило, члени комісії враховують побажання призовника, і якщо за станом здоров’я та іншими критеріями юнак придатний до служби в цьому підрозділі, то комісія не має нічого проти того, щоб піти назустріч новобранцеві.