Заливка самовирівнюється (наливного) статі є не такою простою операцією, як можна подумати після перегляду деяких відео, що демонструють технологію його пристрою — «вилив, розтеклося … і все». Неякісна заливка наливного статі загрожує багатьма дефектами — відшаруванням від основи, освітою бульбашок в товщі підлоги, тріщинами. Зате якісно залитий підлогу, особливо декоративний, порадує господаря блиском і пишністю.
Вам знадобиться
- Суміш для наливної підлоги;
- Грунтовка;
- «Кішки» (спеціальне взуття для переміщення по заливається підлозі);
- Голчастий валик;
- Звичайний і зубчастий шпателі;
- Ємність для розведення суміші;
- Електродриль;
- Будівельний міксер.
Інструкція
- Подумайте, які параметри і вид наливної підлоги вам потрібні. Перш за все зверніть увагу на товщину підлоги. Для цього встановіть точку, на якій буде перебувати поверхню наливної підлоги, і заміряйте відстань від неї до бетонної основи. Положення найвищої точки підлоги може визначатися різними умовами: становищем нижньої кромки дверей, рівнем підлоги в інших приміщеннях і пр. Якщо необхідна товщина наливної підлоги перевищує 40 мм, з метою економії можна укласти на бетонну основу стяжку, а поверх неї залити тонкий шар (10 — 15 мм) наливної підлоги.
Виберіть тип статі, який ви хотіли б мати. Існує багато видів наливних підлог — від найпростіших (під покриття підлоги) до декоративних, кожен з яких має свої особливості. З усього різноманіття вам необхідно вибрати той тип, який є оптимальним для вас як за характеристиками, так і за ціною. - Придбайте всі необхідні матеріали та інструменти для роботи. Необхідна кількість суміші визначається підрахунком обсягу заливного статі, виходячи з його площі і товщини. Покупку матеріалів бажано зробити до початку підготовки підстави, оскільки вид придбаної суміші може зажадати особливих матеріалів і спеціальної обробки основи. Всі підготовчі роботи доцільно починати тільки після ознайомлення з інструкцією з заливки конкретного наливної підлоги.
- Підготуйте підставу. Закрийте всі тріщини, западини, відколи шпаклівкою. Після її просушування, покрийте поверхню грунтівкою. Використовуйте для цього шпатель або валик. Якщо перший шар грунтовки вбрався в основу, покрийте його другим шаром. Правильно підготовлене основа повинна бути відносно рівним, повністю герметичним, не вбирати і не віддавати вологу, не виділяти в наливну суміш ніяких газів, в тому числі і пари води. Перед продовженням робіт дайте час грунтовці повністю висохнути.
- Позначте на стінах точки положення верхнього рівня підлоги, щоб мати орієнтир, до якого рівня слід заливати підлогу. Якщо вимоги до рівня підлоги є не жорсткими і він може змінюватись в деяких межах, розмітку можна не робити.
- У тому випадку, якщо заливається площа занадто велика, розділіть її на ділянки. На кордонах ділянок встановіть напрямні маркери, верхня кромка яких повинна перебувати на одному рівні з поверхнею підлоги. Маркери встановлюються на густому розчині для стяжок. Перед тим як ви почнете заливати підлогу, розчин повинен повністю затвердіти.
- Розведіть суху суміш для наливної підлоги водою, використовую електродриль з будівельним міксером. Виконуйте цю операцію дуже ретельно, відмірюючи точну кількість води. Розведення деяких сумішей потрібно здійснювати з перервами. Всі подробиці цієї операції повідомляються в інструкції до наливному підлозі, виконуйте їх неухильно. Будь-який відступ від інструкції може негативно позначитися на якості підлоги.
- Залийте суміш на підлогу, починаючи з найбільш поглиблених (якщо такі є) ділянок. Суміш виливається поступово, по всій поверхні заливається ділянки. Розрівняйте її зубчастим шпателем і прокатайте поверхню голчастим валиком. Призначення останньої операції полягає в тому, щоб розрівняти суміш і видалити з неї повітря. Переміщайтеся по заливається підлозі на «кішках» — взуття, призначеної спеціально для цієї роботи. Експлуатацію статі починайте після його повного висихання. Цей час вказується в інструкції.
Корисні поради
Якщо основа, на яку заливається підлогу, є пухким, його слід покрити спеціальною мастикою з посипанням зверху кварцовим піском. Крім зміцнення підстави, ця операція підвищує зчеплення підстави з підлогою — завдяки шорсткій поверхні, утвореної піском.